Fenerbahče (©Reuters)

Penal u 98. minutu, posle četiri stative, spasao Fenerbahče potpunog kraha (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.11.21. | 19:11

Kajzeri vodio 2:0, na kraju 2:2

Trajala je 100 minuta utakmica u Istanbulu. Tako to obično biva kada nekom velikanu malo fali pa da izbegne poraz.

A, Fener se vrhovima prstiju, ma noktima, izvukao sa puta ka ambisu. Smešio mu se četvrti uzastopni poraz u prvenstvu, ali gol u 85. minutu za 1:2, a onda penal u osmom minutu sudijske nadoknade doneli su plavo-žutima bod protiv Kajzerija. Neće taj bod mnogo značiti Fenerbahčeu kada se sve sabere, no opet, bolje išta nego potpuno potonuće – 2:2.

Kada se pogleda kako je domaćin došao do boda, golom Mesuta Ozila iz penala u dubokoj nadoknadi, moglo bi se reći da je sastav iz Istanbula imao naklonost sreće. I ne samo sreće… A, opet, četiri puta je Fenerbahče pogađao stativu protiv Kajzerija! Lopta kao da namerno nije želela u gol.

Od ta četiri udarca u stativu, žuto-plavi su prvi uputili – iz penala. Igrao se 32. minut kada je Kampanjaro igrao rukom, a poznati sudija Čakir, uz VAR asistenciju, pokazao na belu tačku. Šutirao je Kaveči i pogodio okvir gola.

Nije mnogo prošlo, nekoliko minuta, kada je stigla kazna. Posle kornera Kolovetsios je glavom zatresao mrežu Fenerbahčea.

Drugi put se stativa gostiju zatresla u 52. minutu, posle udarca iz slobodnog udarca, a sledeća velika prilika za gol na utakmici je ponovo rezultirala pogotkom u mrežu Fenera. Gavranović je krunisao odličnu akciju Kajzerija za 2:0. Činilo se da tim iz Istanbula nema ni snage ni sreće da se izvuče iz te matne mreže.

A, pogoto ne nakon 68. minuta kada je Pelkas pogodio prečku! Ni tu nije bio kraj. Društvu koje je treslo okvir gola umesto mreže pridružio se Beriša u 76. minutu.

Svi maleri su tada, izgleda, potrošeni. Zajc je u 85. minutu prepolovio zaostatak Fenerbahčea, da bi u 97. minutu Beriša ostao na zemlji u šesnaestercu Kajzerija, Čakir je konstultovao VAR i dobio informaciju da je – penal. Mesut Ozil je preuzeo odgovornost i pogodio – 2:2.

Posle tri uzastopna poraza Fener je malčice podigao glavu iznad vode. Ali, daleko je još od mirne luke…

TURSKA 1 – 12. KOLO

Gazijantep - Kasimpaša 2:0 (1:0)