Fudbaleri Čelsija slave (©Reuters)

Penali rešili premijerligaške sudare: Dao ga Verner, Nevesa prečka sprečila da precrta Totenhem (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 22.09.21. | 23:34

Čelsi uspeo da prođe Aston Vilu, a Pevci Vulvse

Mančester junajted nije prošao Vest Hem u sudaru premijerligaša, Čelsi i Totenhem su otišli dalje protiv Aston Vile, odnosno Vulverhemptona. Za razliku od meča u Mančesteru, penali su rešili onaj na Stamford Bridžu i Molinou.

Posle 90 minuta Čelsi i Aston Vila igrali su 1:1, a Vulvsi i Totenhem 2:2, a kako produžetaka nema odmah se pristupilo izvođenju jedanaesteraca gde su veći uspeh imali klubovi iz Londona. Čelsi je slavio rezultatom 4:3, a Totenhem sa 3:2.

Kao što se i očekivalo, svi treneri su dobrano izmešali karte kako bi malo rasteretili svoje prvotimce. Za Čelsi je prvi startu upisao Saul Njigez, koji je prvo delio vezni red sa zaboravljenim Rubenom Loftus Čikom i Ngolom Kanteom, u drugom poluvremenu i Mauntom, dok su u prvoj postavi igrali još i Verner, Čilvel, Zijeh, Džejms, Hadson Odoi, na golu Kepa... Šansu su dobili i junoše Čaloba i Sar u srcu odbrane, dok je priliku dobio još i Ros Barkli. Tomas Tuhel je na kraju bio prinuđen da na teren pošalje i Romelua Lukakua iako je verovatno želeo da ga odmori ceo meč, samo što okolnosti to nisu dozvoljavale.

Čelsi je prvi zapucao i poveo golom Tima Vernera. Nemac je konačno postigao gol i tako skinuo bar deo pritiska sa sebe, pošto ni svoju drugu sezonu u Engleskoj nije započeo baš u najboljem ritmu. Do prvenca je stigao posle centaršuta Džejmsa s desnog boka, kada je glavom lepo usmerio loptu u nebranjeni deo mreže. Aston Vila je odgovorila samo deset minuta kasnije preko Kamerona Arčera na sličan način – glavom sa desetak metara, samo što se lopta odbila od stativu posle preciznog centašuta Metija Keša.

U penal seriji Čelsijevi fudbaleri bili su smireniji. Lukaku, Maunt, Barkli i Džejms su bili precizni, Čilvel ne, dok su na drugoj strani Jang i Nakamba ostali bez gola. Sigurni su bili El Gazi, Konsa i Buendija.

Totenhem je mnogo bolje otvorio utakmicu na Molinou, ali je na kraju strepeo do poslednjeg trenutka. Tangi Ndombele je doveo Pevce u vođstvo već u 14. minutu, da bi Hari Kejn na asistenciju Delea Alija duplirao rezultat samo devet minuta kasnije. Umesto da nastavi dalje, tim Nuna Espirito Santa se ugasio i prepustio inicijativu protivniku. Leander Dendonker je u 38. minutu uspeo da prepolovi minus, da bi zatim bio i asistent za pogodak Danijela Podensa pred istek punog časa igre. Od tog gola do kraja utakmice Vulvsi su opsedali šesnaesterac gostiju, samo je Adamu Traore zaustavio Pjerluiđi Golini, dok je pokušaj Rubena Nevesa sa distance završio na prečki. Jedinu pravu priliku da opet povede Totenhem je imao preko Heung Min Sona, ali mu je udarac glavom ipak zaustavio Džon Radi.

U penal seriji Hi Čan Hvang i Žoao Mutinjo bili su sigurni kod domaćina, da bi potom Neves, Dendonker i Koudi promašili tri šuta zaredom. Kejn, Regilon i Hil su odgovorili pogocima pre neuspešnog udarca Hejbjerga, samo je na njegovu sreću i Koudi pogurao Totenhem dalje.