Petarda Šalkea! Proradili su...

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.09.19. | 20:31

Paderborn deklasiran

Šalke je vezao drugu dobru utakmicu zaredom i drugu ubedljivu pobedu. Posle 3:0 protiv Herte, Kraljevsko-plavi su danas u gostima deklasirali Paderborn sa 5:1.

Novajlija u Bundesligi je poveo 1:0, ali onda mu je mreža napunjena do vrha. Možda je rezulatat na kraju i previsok jer Paderborn nije ostavio loš utisak. Domaći su igrali solidno, stvarali šanse i zaslužili su neki bolji rezultat. To im se dešava od početka sezone. Ne koriste šanse i ostali su samo na jednom bodu posle četiri kola.

Koli je sjajnim golom glavom pogodio mrežu Šalkeovog golmana Nibela koji je ponikao baš u Paderbornu. Ali gostima nije bilo potrebno mnogo vremena da se vrate u meč. Posle nekoliko promašenih šansi Šalkea, Salif Sane je doneo zasluženo izjednačenje i sa rezultatom 1:1 se otišlo na poluvreme.

U drugom poluvremenu je viđen vatromet pred Paderbornovim golom. Suat Serdar je pogodio u 50. minutu sa distance i najavio pobedu Šalkea. U poslednjih dvadesetak minuta su eksplodirale Šalkeove mlade zvezde. Amin Harit je postigao dva gola, a tinejdžer Ahmed Kutudžu je ušao sa klupe i upisao gol i asistenciju.

NEMAČKA 1 - 4. kolo

Fortuna Diseldorf - Volfzburg 1:1 (1:1)