Piksijev vatromet: Zahavi spasao Guangdžou R&F u 90+7!

Vreme čitanja: 1min | sub. 09.03.19. | 15:25

Na kraju 3:3 protiv Dalijena

Izgleda da će utakmice kineskog Gvangdžoua R&F ove sezone biti redovno pune naboja. Kao u prvom kolu, ekipa Dragana Stojkovića bila je akter fudbalskog vatrometa i na kraju remizirala sa Dalijenom – 3:3.

Svega je bilo u današnjem okršaju. Golova, šansi, intenziteta. O tome kako je igrao tim srpske fudbalske legende najbolje ilustruje sledeći podatak. Gunagdžou je uputio 21 put ka golu Dalijena, ali je na kraju morao da se zadovolji bodom.

Tri puta je vodio Dalijen. Piksijevi momci, bez Duška Tošića u ekipi, tri puta su morali konstantno da stižu prednost rivala. Kada je Ženg Long doveo goste u vođstvo u 86. minutu činilo se da Piksijevom timu nema spasa.

Ipak, za propušteno u prvom kolu Gunadžou se vratilo danas. Igrao se 97. minut kada je Izraelac Zahvazi drugi put pogodio na meču i spasao bod Piksijevom timu.

Posle dva kola Piksijev tim ima dva boda i nalazi se na osmoj poziciji.