PLS: Remi u derbiju, Kragujevčani na plus sedam

Vreme čitanja: 1min | ned. 22.11.20. | 15:25

Treća pobeda Vranjanaca na tri poslednja meča...

Derbi meč 16. kola Prve lige Srbije između Kabela i Jagodine završen je bez pobednika (2:2), što znači da je kragujevački Radnički povećao razliku na plus sedam u odnosu na prvog pratioca. I pre ovog kola jasno je bilo da Radničkom idu jesenje počasti (do kraja prvog dela sezone ostalo je još samo jedno kolo), međutim s ovim remijem u Novom Sadu Kragujevčani su još komotinije čekaju poslednjih 90 minuta jeseni i gostovanje baš u Jagodini.

A Kabel i Jagodina ispucali su svu municiju u današnjem derbiju još u prvih 45 minuta. Vodili su Ćurani, domaći okrenuli na 2:1, da bi konačan rezultat bio postavljen samo šezdesetak sekundi posle vodećeg pogotka Kabela - 2:2.

Važne bodove u borbi za opstanak osvojio je Dinamo savladavši Radnički iz Sremske Mitrovice. Vranjancima je to treći trijumf u poslednja četiri kola, pa su sada na samo tri boda od prvog tima iznad crte (Radnički Pirot).

Naposletku, Žarkovci su kod kuće bili bolji od Trajala - 1:0. Kruševljani su u 89. minutu promašili penal za izjednačenje...