Pobeda po Dajšovom ukusu: Vulvsima igra, Barnliju bodovi

Vreme čitanja: 3min | pon. 21.12.20. | 20:42

Napadački tandem Vud - Barns slomio Vulverhempton na Tarf Muru

Sada je već sasvim jasno koliko Vulverhemptonu nedostaje Raul Himenez. Otkako je došlo do sudara sa Davidom Luizom, a zatim i do operacije lobanje Vulvsi su zaključno sa večerašnjim duelom sa Barnlijem pretrpeli tri poraza u poslednje četiri utakmice. Dodatno zabrinjava i činjenica da im je za pedesetak minuta dva gola spakovao ubedljivo najneefikasniji napad Premijer lige - 2:1, odnosno da su pet pozicija lošije rangirani nego prethodne sezone u ovo vreme.

Teške trenutke proživljava Nuno Espirito Santo i njegov Vulverhempton. Prave alternative za Himeneza jednostavno nema, a u takvim okolnostima teško je pratiti ritam i održavati standard postavljen prethodne sezone kada su svi članovi velike šestorke doživljavali tim sa Molinoa kao ozbiljnu minu. Večerašnji poraz od Barnlija je ukupno šesti za Vulvse ove sezone. Poređenja radi prethodne takmičarske takođe posle 14. kola imali su samo dva neuspeha.

Domaćin je igrao onako kako igra od 2012. godine kada je na kormilo došao Šon Dajš. Sa mantrom, zaštiti svoj gol, pusti protivniku posed, a u napadu, šta uradimo. Samo što je za razliku od prethodnih utakmica glavomet fudbalera sa Tarf Mura doneo rezultate. Prvi put od februara Barlni je postigao dva gola u svom domu, a kada se Klaretsi upisuju na semafor obično su za to za zaslužni Ešli Barns ili Kris Vud. Danas su pogađali obojica.

Austrijanac za vođstvo posle centaršuta Čarlija Tejlora na dalju stativu desetak minuta pre odlaska na odmor čime je prekinuo sušnu seriju od 970 minuta bez gola, pa Novozelanđanin u uvodnim minutima drugog dela, a zakucavanju u mrežu iz peterca prethodilo je bunarenje maltene sa centra igrališta i dva dodavanja glavom.

Dopustio je domaćin pulenima Nuna Espirita Santa priliku za počasni gol, a iskoristio ju je najmlađi pojedinac Fabio Silva. Letos papreno plaćeni tinejdžer je sa bele tačke postigao debitantski gol u Premijer ligi, ali Barnli nije dozvolio novu promenu rezultata u sudijskoj nadoknadi.

I tako je potpuno diskretno četa Šona Dajša, i dalje najnezainteresovanjija za napade na protivnički gol odšetala od zone ispadanja. Sigurna je na 16. poziciji sa 13 bodova i utakmicom manje od većine timova u prvenstvu.

Mančester junajted – Lids 6:2 (4:1)

/Mektomini 2, 3, Fernandeš 20, 70 pen, Lindelof 37, Džejms 66 – Kuper 42, Dalas 73/

Vest Bromvič Albion – Aston Vila 0:3 (0:1)