Pantović dok je igrao za Bohum (© AFP)

Pobogu, što zviždite Srbinu koji je za vas odigrao 100 utakmica? Miloš Pantović promašio penal, pa pogodio u Bohumu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.10.22. | 17:26

A jedanaestarac skrivio Erhan Mašović, lider poražen 1:2

Stigao je Union Berlin u Bohum kao lider Bundeslige, tim koji je redom gazio u prvenstvu i Ligi Evrope (pet spojenih slavlja), dičio se najčvršćom defanzivom u Nemačkoj, a vraća se u glavni grad poražen. Na terenu dosadašnjeg fenjeraša izbio je drugi put u poslednja četiri kola i doveo u pitanje tajming kad će „pasti“ sa vrha, jer u ovom trenutku ima samo bod više od „večitog šampiona“, Bajerna.

Union je izgubio 1:2 i okrnjio status odbrane koja je dosad bila kremen kamen. Onda se raspala pred motivisanim domaćinom koji se oslonio na prekid i tranzicioni fudbal i stigao do važnog trijumfa. Tek drugog u sezoni, kojim je potisnuo, makar privremeno, Šalke na dno tabele.

Meč je obeležio povratak Miloša Pantovića u Bohum. Srpski vezista je letos, po isteku ugovora, kao slobodan igrač prešao u Union, šansu dobija povremeno, ovoga puta prinudno posle povrede Janika Haberera već u 20. minutu, a kad je ulazio na teren dočekali su ga – zvižduci!?

Pomalo i nepravedno, jer se Miloš ničim nije zamerio navijačima Bohuma, čak je znao da ih razveseli prošle sezone kad je postigao nekoliko efektnih golova sa pola terena. Dovoljno da se čak i Kiker u blogu posvećenom dešavanjim sa utakmice zapita:

„Zar su potrebni zvižduci? Ipak je Srbin odigrao 100 utakmica za Bohum“.

Očigledno je to negodovanje sa tribina poremetilo bivšeg mladog reprezentativca naše zemlje. Dovoljno da ga izbaci iz takta i utiče na loše izvedeni jedanaesterac 12 minuta pre kraja, posle duela još jednog srpskog internacionalca, Erhana Mašovića, posle duela sa Kevinom Berensom. Udarac Pantovića ukrotio je Rajhman i sačuvao Bohumu mirnu mrežu sve do kraja kad je poentirao upravo Srbin.

A na suprotnoj strani, ekipa koja je dosad primila samo šest golova, poklekla je posle kornera Filipa Forstera i snalažljivosti Filipa Hofmana, da bi kasnije Gerit Holtman okončao sjajnu kontru domaćina.