Ponosni Unionistas časno protiv Reala, Luka igrao 15 minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 22.01.20. | 22:56

Luka Jović igrao poslednjih 15 minuta...

Retko kada su veliki favoriti lagano prolazili uvodna kola Kupa kralja, pogotovo kada su gostovali niželigašima. Otuda ne treba da čudi što je mali klub po imenu Unionistas iz Salamanke odbio sve ponude Reala da se meč odigra na Santijago Bernabeuu (a one nisu bile male - čitav prihod od ulaznica, plus bonus za prolaz u naredno kolo Kupa, bez obzira ko prođe), zasukao rukave, doveo svoj stadiončić od 3.000 mesta u pristojno stanje (minimu uslova) i krenuo po čudo. Klub koji će narednih meseci napuniti sedam godina i koji se takmiči u trećoj ligi nije uspeo da do tog čuda i dođe, ali do časnog poraza jeste - 1:3.

Real se poput Barselone ozbiljno pomučio ne bi li eliminisao trećeligaša, mada je Zinedin Zidan izveo vrlo snažan tim sa Bejlom, Benzemom, Hamesom Rodrigezom, Marselom, Kazemirom...

Nije teško zaključiti da jedan Geret Bejl vredi mnogo više nego ceo sastav Unionistasa sa sve stadionom i zemljištem na kom se isti nalazi. Ali bez obzira na to domaći su pružili vrlo pristojan otpor, hrabro se borili i čak uspeli da zatresu mrežu Reala. Dogodilo se to u 57. minutu, kada je Alvaro Romero pogodio za 1:1.

Madriđanima je prednost doneo upravo pomenuti Bejl, a Zidanu su živce kasnije sačuvali Gongora autogolom u 61. i Braim Dijaz u sudijskoj nadoknadi. Naš Luka Jović dobio je šansu od 75. minuta, kada je zamenio Karima Benzemu.

Viljareal nije problema u Đironi (3:0), Valensija se pomučila sa Logronjesom (1:0). a u duelu članova Primere Sosijedad je bio bolji od Espanjola (2:0).