Dante (©Reuters)

Posle 15 godina Nica i Lion gađali ćorcima

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.08.23. | 22:41

Nula koja „davi“ oba kluba – 0:0

Igrala se viktorija na Azurnoj obali, ali „viktora“ na kraju nije bilo. Posle 15 godina Nica i Lion su gađali ćorcima i za 90 minuta nijednom nisu našli put do mreže – 0:0.

I jedni i drugi su očajno otvorili novu sezonu. Nica je upisala dva remija za 180 minuta fudbala, dok je Lion izgubio obe utakmice. Tako da je susret na „Alijanc rivijeri“ davao šansu i domaćinu i gostu da se malo prenu, da se jedan od njih odbaci od dna i krene ka gornjem domu tabele. Ali, avaj. Povukli su Nica i Lion jedno drugo i posle 3. kola prvenstva daviće se pri dnu tabele, gde im po kvalitetu sastava nikako nije mesto.

Nica ima mnogo više razloga da žal. Jer, crveno-crni su bili mnogo bolji tim, pogotovo u drugom poluvremenu, samo što je mreža Dečaka bila kao začarana. Sve kada se sabralo na kraju, domaćin je imao 21 šut na gol, dok je Lion tukao samo šest puta.

Ali, prvu veliku šansu imali su gosti. Šerki je proigrao Sara, koji se našao sam ispred golmana Bulke, a ovaj je nogom zaustavio udarac.

Na drugoj strani dve dobre prilike u uvodnom delu drugog poluvremena propustio je Sanson. Kod prve se okliznuo u odsudnom trenutku, a kod druge je tukao preko gola.

Kako se kraj bližio, tako je rastao nivo nervoze u taboru Nice. Bili su upadljivo bolji, držali su Lion u „šahu“, samo što kruna te inicijative nikako im nije dolazila. Štoper Dante je u 79. minutu šutirao sa više od 30 metara i prošla je lopta dosta blizu gola.

Poslednji trenuci drame dogodili su se u 87. minutu, kada je lopta pogodila u koleno, pa u ruku Nikolasa Taljafika. Bunili su se iz Nice, tražili penal, sudija je ostao pri stavu da jedanaesterca neće biti. Sedam minuta nadoknade prošlo je bez uzbuđenja.

FRANCUSKA 1 – 3. KOLO

Nant - Monako 3:3 (2:1)