Posle Galate predao se i Fener: Trabzon je baš daleko... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.11.21. | 20:00

Tim iz Istanbula remizirao na gostovanju Gectepeu – 1:1

Prošle sezone odlučivala je gol razlika u ludom finišu. Ove sezone, čini se, tursko prvenstvo pretvorilo se u takmičenje sa jednim jakim „konjem“. Ne, nije u pitanju neko od istanbulskih velikana, već Trabzon.

Klubovi iz turskog megapolisa kao da rade za Trabzon. Galatasaraj je juče bio nemoćan na gostovanju Malatiji, dok su je veliki kis večeras zabeležio i Fenerbahče. Remi na gostovanju Gectepeu ne može nikako drugačije da se okarakteriše- 1:1.

Domaćin je u dosadašnjem delu sezone osvojio 11 bodova, što samo potvrđuje tezu da je večeras napravio podvig. Ali mogao je Gectepe mnogo više. Imao je vođstvo od 40. minuta, kada je jedan od vezista Fenera kardinalno pogrešio. Praktično je nepreciznim pasom unazad otvorio prostor Adisu Jahoviću za siguran gol.

Međutim, nije se dugo čekalo na izjednačenje. Na početku drugog poluvremena Kaveči je idealno centrirao, da bi Serdar Dursun lagano pogodio glavom. Stiskao je od tog trenutka Fener, ali je bila to jalova inicijativa.

TURSKA 1 – 14. KOLO

Bašakšehir - Altaj 0:0

Adana Demir - Kasimpaša 0:0

Antalija - Alanja 3:0 (1:0)