PSV (©Reuters)

PSV hvata novi zalet, mat Herenvenu za šest minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.02.22. | 18:40

Gece prelomio meč – 3:1

Zaostao je PSV Ajndhoven u šampionskoj trci posle dva vezana poraza pre dvadesetak dana, ali je krenuo u novi nalet, uz nadu da će neki crni petak naići i Ajaksu.

Posle trijumfa u prošloj rundi nad Viteseom, Filipsovci su dodali nova tri boda pobedom danas nad Herenvenom, posle čega su se vratili na privremeno izgubljenu drugu poziciju – 3:1.

Bila je to tipična utakmica između favorita koji „gnjavi“ loptu pred svojim navijačima, traži neku rupu u odbrani gostujućeg tima, dok ekipa sa druge strane terena vreba kontre.

Dobro je PSV otvorio utakmicu, Maduekeu je bio srećan 13. minut, pošto se baš tako, srećno, lopta provukla između dvojice igrača Herenvena pravo do njega, a onda je majstorski poslao pod prečku.

Ali, sreća je pomazila i goste kod izjednačenja. Lopta se čudnovato odbijala od igrača u kontri, došla do Halilovića, čiji je udarac opet od noge defanzivca PSV-a završila u mreži.

Pa opet je Talija namigivala i u nastavku meča. Kod udarca Marija Gecea ponovo je fudbal zakačio protivničkog igrača u bloku i prevario golmana za novo vođstvo Filipsovaca.

Petominutni blic je završen pogotkom Vermana za 3:1, a taj rezultat je ostao na snazi do kraja.

Srpski fudbaler Filip Stevanović je celu utakmicu odgledao sa klupe Herenvena.