PSV ne ume da kiksne: Bajernovo dete i velika belgijska nada održali Filipsovce na 100 odsto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.10.23. | 19:09

Tim iz Ajndhovena nošen talentima pobedio i na osmoj utakmici u Erediviziji

Rešen je Peter Boš da vrati titulu u Ajndhoven nakon šest godina. Maksimalno je iskoritio povoljan raspored u uvodnih osam kola, pošto se PSV nije sastao ni sa jednim direktnim konkurentom za šampionski naslov. Najnoviji trijumf zabeležen je na gostovanju u Roterdamu protiv Sparte 4:0 (0:0), a konačni rezultat ni izbliza ne pokazuje trud koji je gost uložio kako bi zabeležio osmu prvenstvenu pobedu iz isto toliko kola.

Činilo se da će Sparta biti tvrd orah aktuelnom vicešampionu kada je posle 45 minuta održavala nulu protiv jačeg protvnika. Mučenje PSV-a prekinuo je američki reprezentativac Malik Tilman 51. minutu. Pozajmljeni 21-godišnji igrač Bajerna došao je do drugog pogotka u dresu holandskog velikana, a nije bio jedina velika nada evropskog fudbala koja je učestovala u novoj pobedi.

Perspektivni 22-godišnjak Joan Bakajoko, novopečeni član belgijskog državnog tima (inače poreklom iz Obale Slonovače) postigao je najlepši gol na utakmici. Nije mogao da šutira preciznije i snažnije, pa golman Olij nije mogao ništa. Odbijao je PSV letos ponude za Bakajoka u iznosu od oko 30.000.000 evra i, čini se, da će mu cena vremenom rasti.

U finišu su se u strelce pisali Jorbe Vertesen i nezaobilazni Luk De Jong. Doduše, stigao je i De Jong i da promaši penal, ali se ubro ispravio i postavio konačnih 4:0. Veteran igra odlično, pošto mu je ovo šesti pogodak na sedam utakmica. Nastavlja PSV trku sa ništa manje odličnim AZ Alkmarom. Ipak, kako je ekipa sa AFAS arene kiksnula jednom od početka sezone, Filipsovci su i dalje u boljoj poziciji s dva boda više.

Podsetimo, PSV se ove jeseni takmiči i u Ligi šampiona gde je posle ubedljivog poraza na Emiratima od Arsenala (0:4), odigrao nerešeno protiv Sevilje 2:2, izjednačivši u petom minutu sudijske nadoknade.