
PSV od gotovog pravio veresiju, Til rešeta kao najbolji napadači
Vreme čitanja: 2min | sub. 13.12.25. | 22:18
Tim iz Ajndhovena se ozbiljno namučio protiv Heraklesa, ali golom u završnici uspeo da upiše bodove - 4:3
Ko bi rekao da će mašinerija poput PSV-a da zamalo zariba u duelu protiv Heraklesa, ekipe sa dna tabele. Filipsovci i ove sezone demonstriraju da im u Holandiji nema ravnih, tim Pitera Boša doslovce briše rivale sa terena, pobeđuje ubedljivo i to čini sa dopadljivom igrom.
Kao mašinka koja je prepuna metkova i samo čeka koga će sledećeg da izrešeta. Međutim, malo je falilo da i ta mašinka ne bude dovoljna da se savlada jedan od najslabijih timova u ligi. Morao je Boš da otvara magacin sa municijom i šalje tešku artiljeriju na teren kako bi došao do bodova - 4:3.
Izabrane vesti
Herakles je doslovce odbijao da umre, PSV-u nije bilo dovoljno ni to što je u prvom poluvremenu brzo stekao dva gola prednosti, a talična za Filipsovce bila je bela tačka. Najpre je siguran bio Rikardo Pepi, a deset minuta kasnije sa istog mesta Ismael Saibari. U skoro svim situacijama, osim večeras, to bi bilo dovoljno za miran ostatak utakmice i novu goleadu kojom bi rival bio počašćen.
Međutim, gosti iz Almela su bili tvrda voćka, nisu hteli da budu topovsko meso, ako su već ginuli, hteli su da to urade na slavan način i malo im je nedostajalo da uspeju u tome. Gol Džiza Hornkampa u poslednjim trenucima prvog poluvremena bio je najava totalnog ludila u nastavku. Domaćin je napadao i stiskao gas, a Herakles se iznova vraćao kao Džejson Vorhis u filmu "Petak 13". Taman kad pomislite da je gotov, odjednom bi izronila ruka iz jezera i povukla vas nazad.
Na kraju je morao da reaguje Gus Til. Reprezentativac Holandije igra neverovatnu sezonu, jednu od najboljih u karijeri. Iako vezista, rešeta kao najbolji napadači na svetu. Kako šutne loptu, ona završi u mreži. On je bio taj koji je postigao gol za pobedu PSV-a. Iskoristio je dodavanje Seržinja Desta i bacio Herakles na kolena, treći put na utakmici, ispostavilo se da gostima posle toga više nije bilo povratka, ali su pokazali zube aktuelnom šampionu. Mnogima to u Erediviziji nije polazilo za rukom.
EREDIVIZIJA – 16. KOLO
Petak
Telstar - NEC 2:2 (1:1)
/Hardeveld 21, 61 - Linsen 42, Šiogaji 77/
Groningen - Volendam 3:0 (1:0)
/Resink 38, 89pen, Vilijumson 74/
PSV - Herakles 4:3 (2:1)
/Pepi 20pen, Saibari 32pen, Verman 70, Til 81 - Hornkamp 45+6pen, 73, Kulenović 60/
21.00: (2,55) Zvole (3,35) Fortuna Sitard (2,75)
Nedelja
12.15: (3,10) Sparta (3,50) Herenven (2,25)
14.30: (1,38) Tvente (5,00) Go Ahed Igls (8,00)
14.30: (3,15) Ajaks (3,50) Fajenord (2,20)
16.45: (2,80) NAC Breda (3,40) Utreht (2,50)
***kvote su podložne promenama





_Cropped.jpg.webp)








.jpg.webp)
