PSV već razmišlja o plej-ofu, Kluž ispustio pobedu u 93. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 03.08.21. | 21:59

Holandski predstavnik za 13 minuta stekao osetnu prednost

Blickrigom u samo 13 minuta PSV je uspeo da stekne tri gola prednosti protiv Midtjilanda i veći deo briga na putu do plej-ofa reši već pre gostovanja u Danskoj. Holandski predstavnik načeo je protivnika golom Maduekea u 19. minutu. Engleski ofanzivac dobio je loptu na desnom boku i uputio neodbranjiv udarac sa ivice šesnaesterca u dalji ugao. Na pogodak saigrača, deset minuta kasnije nadovezao se Mario Gece koji je udvostručio prednost, a već u 32. minutu Gakpo je na asistenciju Zahavija uvećao vođstvo na tri gola.

Furiozni period tima iz Ajndhovena bio je dovoljan da revanš dočekaju sa značajnom zalihom s obzirom da je rezultat iz 32. minuta ostao na snazi do kraja susreta.

Prednost domaćeg terena nisu iskoristili Kluž i Genk, te će utisak morati da poprave na strani. Vodeći gol za rumunski klub postigao je Manea u 4. minutu, ali je Siero u trećem minutu sudijske nadoknade doneo remi Jang Bojsu. Švajcarski klub tako je vratio neizvesnost pred revanš, a tim koji bude eliminisan u plej-ofu Lige Evrope ukrstiće koplja sa poraženim iz dvomeča Crvena zvezda - Šerif.

Kad su u pitanju ispuštena vođstva Genk je prednost iz prvog poluvremena prokockao u nastavku, te će na gostovanju Šahtjoru morati da nadoknadi gol zaostatka posle poraza 1:2 u Belgiji.

LIGA ŠAMPIONA, KVALIFIKACIJE – TREĆE KOLO (PRVE UTAKMICE)

Malme - Rendžers 2:1 (0:0)