Giljermo Fernandez (©Reuters)

Puče Boka u Kordobi: Gonzales srušio velikana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 13.06.22. | 03:28

Argentinska Liga profesional: Sentral pobedio tim s Bombonjere sa 1:0. Domaćin nije iskoristio ni jedanaesterac

Nema mira na Bombonjeri. U žiži skandala je najbolji igrač tima, Kolumbijanc Sebastijana Vilja. On je optužen za silovanje i trenutno se vodi proces protiv njega. Ovaj 26-godišnji napadač je čak proveo i jedno vreme u pritvoru, sud mu je dopustio da se brani sa slobode i priključi treninzima ekipe. Veliki je to udarac za Boku, jer je na 19 mečeva ove sezone postigao sedam golova i zabeležio osam asistencija.

Ušao je Kolumbijac u 68. minutu umesto Orsinija u meču u Kordobi, ali očigledno je ovaj skandal uticao na najboljeg igrača velikana iz Buenos Ajresa. Domaćin Sentral je slavio protiv plavo-žutih sa 1:0 u drugom kolu argentinske Lige profesional. Koliko je četa Sebastijana Batalje bila inferiorma govori podatak da je za 90 minuta samo dva puta uputila udarac u okvir gola domaćina.

Opravdanje može da bude i umor. Boka je ovo bio deveti meč u poslednjih mesec dana. U tom periodu je velikan iz Buenos Ajresa ostvario osam pobeda i jedan remi, osvojio Liga kup Argentine, plasirali se u osminu finala Kupa Argentine i u osminu finala Kopa Libertadoresa. Svemu dođe kraj, pa i seriji odličnih rezultata.

Četvrtak, 03.15: (2,05) Atletiko Nasional (3,15) Junior (3,60)

U Kordobi – bleda partija i prvi poraz u sezoni. Jedini gol u 57. minutu postigao je Fransisko Gonzales. Posle odbrane golmana Rosija, na pravom mestu se našao 25-godišnji napadač i lako ubacio loptu u mrežu.

Nedugo zatim, Sentral je mogao da nokautira Boku, ali Urugvajac Renco Lopez Patron nije iskoristio jedanaesterac. Golman Agustin Rosi mu je odbranio udarac. Na odbijenu loptu je natrčao Hesus Migel Soraire i zatresao mrežu gostiju. Ipak, posle gledanja VAR-a, pogodak je pogodak poništen.

Ni to nije trglo Darija Benedeta i drugove koji su napadali u finišu, ali jalovo. Imali su terensku inciijativu, ali nisu stvorili izgledne šanse, pa je domaćin upisao prvi trijumf u šampionatu, a osvojio četvrti bod u novoj sezoni Lige profesional.

ARGENTINA 1 - 2. KOLO

Njuels Old Bojs - San Lorenco 0:0

Himnasija La Plata - Patronato 2:0 (1:0)