Kamara i Paje (©AFP)

Raspoloženi Paje kreirao preokret Olimpika, Genduzijev lob glavom ulepšao pobedu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.10.21. | 22:47

Iskusni vezista odličan u duelu sa žilavim Lorijenom, učestvovao u svakoj od akcija za četiri gola svog tima - 4:1

Duel Olimpik Marselja i Lorijana počeo je lepom koreografijom domaćih navijača u čast nedavno preminulog Bernara Tapija, bivšeg predsednika kluba sa Velodroma poznatog po kontroverzama, ali i tome što je početkom devedesetih formirao jedan od najjačih timova Evrope, koji se 1993. i okitio kontinentalnom titulom.

— 𝙻𝙴 𝙿𝙴𝚃𝙸𝚃 𝙼𝙰𝚁𝚂𝙴𝙸𝙻𝙻𝙰𝙸𝚂  (@Toto_RiinaOM) October 17, 2021

Što se tiče terena, Olimpik je uspeo da prekine seriju od tri meča bez pobede (remi i dva poraza). Na krilima Dimitrija Pajea uspeo je da preokrene i savlada žilavog rivala 4:1 (1:1).

Iskusni vezista, kada je raspoložen, ume da odigra sjajno, a večeras je u meč ušao spreman da podiže publiku na noge. Već u petom minutu našao se u šansi, ali je golman gostiju Pol Nardi uspeo da odbrani. Nije ga demoralisao pogodak Lorijena iz penala u 13. minutu, kada je najopasniji igrač tima sa zapada Francuske, Armand Lorijente bio precizan sa bele tačke pošto je prethodno Bubakar Kamara izgubio loptu, a Luan Peres naivno oborio Stefana Dijaru.

U 27. minutu majstorski je propustio loptu do Kamare, koji se preciznim udarcem sa ivice kaznenog iskupio za prethodnu grešku i postigao svoj prvi gol ove sezone. U 56. je centrirao iz kornera na prvu stativu, odakle je Mateo Genduzi odlično reagovao glavom i lobovao Nardija. U 85. je Paje bacio u vatru Arkadijuša Milika i omogućio mu da iz kontranapada rutinski upiše ovosezonski prvenac.

Nekadašnji vezista Vest Hema bio je umešan i u akciju kod četvrtog gola svog tima. Uspeo je da povrati loptu posle blokiranog dodavanja, a da dalje je nastavio Genduzi...

Ovom pobedom Olimpik se popeo na treće mesto Lige 1 sa bodom manje od Lansa, ali i utakmicom manje. Vodeći PSŽ je, ipak, poprilično daleko. Na deset bodova više.

Prethodni put kada je tim iz Marselja postigao četiri gola u jednom takmičarskom meču bio je septembar 2019. (4:3 protiv Monaka u gostima), a ovako ubedljivo klub sa juga Francuske nije slavio još od maja te godine, kada je Tuluz savladan 5:2 na njegovom stadionu.

FRANCUSKA 1 – 10. KOLO

PSŽ - Anže 2:1 (0:1)