Seržo Oliveira

Retko dosadna sezona u Primeiri, Porto s pola gasa okrenuo Žil Visente, lep gol Oliveire (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 28.01.20. | 23:24

Benfika je daleko, Sporting je daleko…

Bilo je sezona, istina ne baš toliko čestih, kad su se u Portugaliji Benfika, Sporting i Porto opasno krvili za titulu. Ali bilo je i onih drugih, kad je jedan klub bio previše dominantan. A biće i ova sadašnja, možda i najdosadnija u proteklih i-ha sezona. Benfika prosto nema konkurenciju, Porto je za klasu iznad Sportinga i eto nas tako na polovini sezone, a Primeira je iz fudbala već isisala svo uzbuđenje. Pa tek da notiramo, Porto – Žil Visente 2:1 u meču u kojem je bilo i te kako primetno ko je bolji, a ko motivisaniji tim.

Mada možemo i da razumemo Zmajeve, Benfika im sada beži sedam bodova, u prvenstvu neujednačenom kakvo je portugalsko to je gotovo nedostižna razlika. S druge strane,  Sporting je sada već 12 bodova iza, to je već naučna fantastika.

Žil Visente je naravno imao želju da se pokaže protiv favorite, ali želja nije isto što i znanje, pa gostima nije pomogao čak ni vodeći gol posle istina odlične kontre iz 45. minuta kada je Sandro Lima pogodio za 0:1.

Možda da je Žil Visente izdržao bar do poluvremena… Ali to što nije i jeste najbolji dokaz koliki je u stvari taj jaz u kvalitetu dva tima. Ivan Markano je u drugom minutu sudijske nadoknade izjednačio rezultat, da bi u 57. Seržo Oliveira šmekerski plasirao loptu u malu mrežicu i preokenuo rezultat u korist domaćina.

Onda je u 72. minutu Žoao Afonso ostavio goste sa igračem manje na terenu i mogli ste komotno da prebacite kanal i gledate neke reklame, bile bi verovatno zanimljivije…