©Reuters

Rim je nebeskoplavi! Laciju pobeda i drugo mesto, Roma uključila mod za samouništenje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.03.23. | 20:08

Matija Zakanji heroj ekipe Mauricija Sarija, Rožer Ibanjez Romin tragičar - 1:0

Rim je večeras nebeskoplavi! Lacio je savladao Romu u velikom gradskom derbiju, probio se na visoku drugu poziciju i mesto koje garantuje plasman u Ligu šampiona, dok je Vučica ostala na petom mestu - 1:0 (0:0).

Heroj domaćeg tima je bio sjajni Matija Zakanji, koji je postigao deveti gol u Seriji A, nakon sjajne reakcije u 65. minutu utakmice, kada je umakao nesmotrenom Nikoli Žalevskom i onda poslao loptu uz samu levu stativu gola Ruja Patrisija.

Vučica se ponovo maksimalno potrudila da nanese veliku štetu samoj sebi. Baš kao i prošlog vikenda protiv Sasulola, tim koji je igrao bez suspendovanog Žozea Murinja, ostao je rano sa igračem manje i omogućio protivniku da uspostavi ključnu dominaciju na terenu. Ovoga puta pocrveneo je Rožer Ibanjez, koji je drugu javnu opomenu zaradio u 32. minutu nakon neopreznog starta nad kapitenom domaćeg tima Sergejom Milinković Savićem.

Lacio je nastavio da pruža sjajne partije kao formalni domaćin u rimskim derbijima. Ovo mu je bio šest i vezani meč bez poraza od Rome u situaciji kada je on domaći tim, odnosno treća pobeda u tom nizu.

Crveni karton i primljeni gol nisu bili najgora stvar koja se desila Romi na ovom meču, već je najteži udarac za ekipu koju je vodio Salvatore Foti usledio sami tri minuta nakon Zakanjijevog gola. Vučica je izjednačila posle prekida i autogola nespretnog Nikola Kasalea, ali je posle gledanja VAR snimka ustanovljeno da se radilo o ofsajdu. To je potpuno dodtuklo i onako indisponirane Đalorose, koji su do kraja meča još samo jednom zapretili preko Leonarda Spinacole, ali je taj udarac ukrotio Ivan Provedel.

Utakmica je imala dosta prekida, pošto su igrači dva tima nebrojano puta ulazila u rasprave i verbalne konflikte, što se dodatno uvećalo nakon isključenja Ibanjeza. Arbitar Davide Masa je na kraju isključio i Brajana Kristantea i Adama Marušića, koje nakon povratka sa reprezentativne pauze, očekuje dodatni odmor zbog suspenzije.