Robijeva moguća misija: Kajzeri isplivao iznad crte

Vreme čitanja: 2min | pon. 06.07.20. | 21:55

Ali, daleko od toga da je na sigurnom

Kada je 29. decembra prošle godine Robert Prosinečki preuzeo Kajzeri, delovalo je da se uhvatio nemoguće misije, pošto su crveno-žuti bili čvrsto prikovani za dno.

Ali, mic po mic, taj brod koji je tonuo hrvatski stručnjak je uspeo da prene, pa da mu polako dodaje ubrzanje i evo, večeras će Kajzeri spavati iznad ambisa! Četiri kola pre kraja prvenstva tim Roberta Prosinečkog je preplivao preko Bešikštaša i podigao glavu iznad vode – 3:1 (0:0).

Kajzeri sada ima 31 bod, a 21 je osvojio pod komandom nekadašnjeg igrača i trenera Crvene zvezde. Ova 13. prvenstvena utakmica po redu nije bila baksuzna, daleko od toga. Poveo je domaći tim golom Adžara posle velike greške Ujsala ispred svog šesnaesterca.

Bešiktaš, koji je ovim porazom ispao iz trke i za Ligu šampiona, a kamoli titulu, izjednačio je preko Hačinsona u 74. minutu. A, onda neverovatne scene devet minuta kasnije. Kajzeri je uz slobodnog udarca postigao gol, ali ga je sudija poništio jer nije dao znak da se izvede. Uzalud su bili protesti crveno-žutih, da bi onda Adžar pokazao šta je to pravi inat. Vratio je loptu na mesto, iskosa sa leve strane i ovog puta direktno tukao u gol i – pogodio!

Tačku na pobedu stavio je Kravec u 86. minutu i Kajzeri će večeras mirno spavati. Ali, posao je daleko od gotovog. Raspored nikako ne ide na ruku Prosinečkom i njegovim momcima. I da zanemarimo Rize i Gacijantep u naredna dva kola, u poslednja dva ih čekaju okršaji sa vodećim timovima u ligi Bašakšehirom i Trabzonom. Ko zna, možda upravo Kajzeri reši pitanje prvaka Turske...

TURSKA 1 - 30. KOLO

Denizli - Gazijantep 0:1 (0:1)