©Reuters

Ronaldo-Taliska, Taliska-Ronaldo! Al Nasr slavio u derbiju velemajstora, lopta sedam puta u mreži (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 22.09.23. | 22:09

Dvojac Al Nasra nerešiva enigma za odbranu Al Ahlija - 4:3

Kada se na jednom mestu nađe ovako velika grupa fudbalskih majstora, utakmica ne samo da ne može da bude loša - već mora da bude pravi spektakl. Upravo takav okršaj viđen je na Al Aval Parku u Rijadu, gde je Al Nasr nadigrao Al Ahli i nastavio poteru za Al Itihadom i Al Hilalom - 4:3 (3:1).

Utakmicu su obeležili Anderson Taliska i Kristijano Ronaldo, koji su postigli po dva gola, a Brazilac je svom učinku pridodao i jednu asistenciju. Među asistentima su se našli i Sadio Mane i Ajmerik Laport. Sa druge strane, Al Ahli je uspeo tri puta da se vrati u život i smanji zaostatak na jedan gol preko Franka Kesija, Rijada Mareza i na kraju Ferasa Al Brikana, ali su pomenuti Taliksa i Ronaldo bili tu da razreše svaku dilemu po pitanju pobednika. Ipak, ekipa Luisa Kastra je mogla da doživi veliki šok u osmom minutu nadoknde utakmice, s obzirom da je Sumajan Alnabit posle prekida zatresao mrežu glavom.

Kristijana Ronalda ovako kvalitetna konkurencija u Saudijskoj Arabiji, kao da je motivisala da dodatno nagradi igračku klasu. Večeras je pogađao i levom i desnom, došao do brojke od devet gola i četiri asistencije nakon svega sedam utakmica u dosadašnjem toku sezone, ali je za najefktniji trenutak utakmice bio odgovoran Taliska u nadoknadi prvog poluvremena. Brazilac je u desnom uglu kaznenog prostora prebacio loptu na levu nogu, a onda je usledio projektil i lopta koja se od prečke odbila u gostujuću mrežu.

Kristijano je mogao i do het-trika da je u devetom minutu lopta umesto na levoj stativi, završila u mreži Al Ahlija, ali ga je to zapravo samo dodatno motivisalo da se kasnije dva puta upiše u strelce. Al Nasru je kod očuvanja rezultata najviše pomogla dominacija u kontroli lopte i posed od preko 60 procenata, pa Al Ahli nije uspeo da izbegne poraz, uprkos brojnim pokušajima. Rijad Marez je pored gola sa bele tačke upisao i asistenciju u 88. minutu, ali gosti nisu imali dovoljno sreće u samoj završnici da izbegnu poraz.