Samo da ga zaobiđu povrede, Peroti će pokazati klasu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.20. | 16:13

Sjajno izdanje argentinskog majstora protiv Genčlerbirligija - 5:1

Nije bio mali broj onih koji su konstatovali da se Roma olako odrekla Dijega Perotija ovog leta, igrača koji po kvalitetu i tehničkim mogućnostima nimalo nije zaostajao za konkurencijom u redovima Vučice, ali u Večnom gradu su bili rešeni da krenu putem drastične izmene tima. Priliku je iskoristio Fenerbahče i u svoje redove doveo igrača vrhunske klase, ali koji je proteklih godina bio sklon sitnim povredama. Peroti je i u Istanbul stigao s povredom butnog mišića, ali je odmah po ulasku na teren bio igrač odluke na gostovanju Antaliji, kada je bio siguran sa bele tačke. Oni koji su pratili njegov rad znaju da se radi o jednom od sigurnijih izvođača najstrože kazne u svetu fudbala, a to je demonstrirao i u današnjoj ubedljivoj pobedi na gostovanju Genčlerbirligiju - 5:1 (2:1).

Peroti je postigao dva gola u slavlju ekipe Erola Buluta, a onaj prvi postigao je u besprekorno izvedenom jedanaestercu u 38. minuut. Tada je Fener došao do drugog vođstvan na meču (2:1), a onda u drugom poluvremenu do nogu potukao protivnika. Gosti su poveli golom Merta Jandaša u 14. minutu, a izjednačenje Genčleru doneo je Dijego Anđelo u 31. minutu. Ipak, samo sedam minuta kasnije Peroti je vratio prednost favoritu.

U drugom poluvremenu na terenu se pitao samo jedan tim. Hose Sosa je na sjajan način pogodio u 47. minutu, a onda je zablistao i Peroti. Argentinac je u 69. minutu, iz prilično teške situacije, posle dobre varke poslao preciznu dijagonalu u protivničku mrežu. Za postavljanje konačnog rezultata bio je odgovoran Ozan Tufan posle odlično spuštene lopte Serdara Aziza u 72. minutu utakmice.

Fenerbahče se na idealan način vratio posle poraza od Konje u prošlom kolu i pobegao na tri boda udaljenosti od Alanje, ali uz dva meča više. Bulutov tim u narednom kolu očekuje derbi sa Bešiktašom.

TURSKA 1 - 9. KOLO

Karagumruk – Sivas 1:1 (0:1)