Samoubistvo Dinama i sreća za Kopenhagen, Vujadin Savić zakucao Sevilju, Hetafe izbacio Krasnodar (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 12.12.19. | 21:02

Malme i Bazel ide među nosioce

U jednoj od najizjednačenijih grupa Liga Evrope, najveći gubitnik je kijevski Dinamo. Pored očajne sezone u domaćem prvenstvu, velikan iz Kijeva je večeras napravio fudbalsko samoubistavo u Ligi Evrope i završio je sa evropskim fudbalom.

Dinamu je bila dovoljna pobeda na svom terenu protiv švajcarskog autsajdera Lugana da obezbedi prolaz dalje u konkurenciji Malmea i Kopenhagena koji su u međusobnom duelu igrali za prolaz. Na kraju je Dinamo tek u 94. minutu izborio nedovoljnih 1:1 protiv Lugana, a Kopenhagen je imao sreću da ga minimalan poraz u lokalnom derbiju od Malmea (0:1) ne košta eliminacije. Da je Dinamo pobedio Lugano, ispao bi Kopenhagen...

Napadao je Dinamo protiv Lugana od starta, ali nije uspevao da stvori zicer šansu i onda je svenula kontra u 45. minutu koju je golom glavom krunisao Aratore. Ukrajinci su dodali gas u drugom poluvremenu, držali stalno loptu u nogama, opsedali gol Švajcaraca, ali je na golu gostiju sjajan bio Da Kosta. Uspeo je Cigankov da izjednači u 94.  minutu ali je već bilo kasno...

Takav ishod u Kijevu su više slavili navijači Kopenhagena nego Lugana. Na krcatom stadionu sa sjajnom atmosferom na tribinama, Danci su dočekali komšije i ljute rivale iz Malmea sa namerom da ih pobedom eliminišu. Malmeu nije igrao bod u slučaju Dinamove pobede tako da nije smeo da kalkuliše.

Kopenhagen je nešto bolje otvorio meč, ali su Šveđani napali u drugom poluvremenu i slavili autogolom Papajanopulosa u 77. minutu posle centaršuta Larsona. Ne samo da je Malme ovom pobedom obezbedio prolaz u šesnaestinu finala Lige Evrope, već je završio kao prvoplasirani u grupi i biće nosilac na žrebu.

U sličnoj i neizvesnoj grupi, Bazel i Hetafe su prošli kroz cilj pre Krasnodara. Bazel je plasman u nokaut fazu obezbedio još ranije, ali je večeras pobedom (2:0) nad otpisanim Trabzonom potvrdio prvo mesto u grupi. Defanzivac Vidmar posle kornera u prvom polvremenu i vezista Štoker posle otpatka u drugom poluvremenu su potpisali pobedu.

Mnogo uzbudljivije je bilo u Madridu gde Hetafe nije smeo da izgubi više od 0:1 u direktnom duelu od zahuktalog Krasnodara. Španci nisu kalkulisali, bili su bolji od početka meča, a onda rasturile Ruse sa tri gola od 76. do 86. minuta. Dva centaršuta za Kabreru i Molinu i šut Kenedija sa distance su doneli visoku pobedu Špancima.

U grupi A je već sve bilo rešeno, Sevilja je overila prvo, APOEL drugo mesto, pa su večeras mogli da odigraju opuštenije. Kiprani su bili vrlo motivisani da skinu veliki skalp, a pobeda im je bila bitna i zbog nacionalnog i klupskog koeficijenta. Sa druge strane Španci su doputovali i zaigrali u kombinovanom sastavu.

Čovek odluke je bio nekadašnji Zvezdin kapiten Vujadin Savić! Srpski štoper je u 61. minutu posle kornera Uroša Matića i nebeskog skoka zakucao loptu glavom u mrežu. Prvenac za pamćenje u dresu kiparskog kluba.