©AFP
©AFP

San Lorenco prati River u stopu! Tri crvena kartona na meču, ali i tri gola u mreži Atletiko Tukumana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.04.23. | 03:16

Dva gola Ivana Legizamona u slavlju ekipe Rubena Insue - 3:1

River Plejt nakon devet odigranih mečeva, a posebno nakon serije od četiri vezane pobede, deluje prilično samouvereno na čelu argentinskog šampionata, ali ako mu neko ozbiljnije preti u ovom trenutku, onda je to San Lorenco. Odlični statav Rubena Insue večeras je stigao do šeste pobede u sezoni i prišao lideru na svega bod zaostatka, uz utakmicu više - 3:1 (2:1).

Gosti su iskoristili fenomenalno otvaranje utakmice, ali i nervozu u domaćim redovima. Atletiko Tukuman je pri rezultatu 1:2 ostao bez dvojice igrača, Ignasija Maestra i Giljerma Akoste, što je bilo previše za sastav Lukasa Pusinerija na ovom meču, bez obzira što je u 53. minutu i sa druge strane crveni karton dobio Gaston Ernandez. Konce prilikom isključivanja domaćih igrača pomalo je pogubio i arbitar Espinoza, koji je čini se prenaglio kod dodeljivanja drugog žutog kartona za Giljerma Akostu.

Svaka nada Atletiko Tukumana pala je u 58. minutu kada je Ivan Legizamon postavio konačan rezultat utakmice, svojim drugim pogotkom na meču. Kod prvog u sedmom minutu mu je asistirao Andres Vombergar, a kod drugog strelac drugog pogotka na utakmici Nauel Barios.

Pusnineri je izmenama u završici meča pokušao da trgne svoju ekipu, ali nije uspeo pošto je brojčani deficit na terenu poprilično izmorio njegove izabranike.

Atletiko Tukuman nije najbolje započeo sezonu, pošto ima samo jednu pobedu u prvih 10 kola. Ovo mu je bio četvrti poraz.

ARGENTINA 1 - 10. KOLO

Lanus - Arsenal Sarandi 3:0 (2:0)

Platense - Instituto 1:0 (0:0)

Taljeres - Barakas 3:0 (0:0)

Velez - Banfild 3:3 (3:1)

Sarmijento - Argentinos Juniors 2:0 (0:0)

Himnasija La Plata - Rasing 3:1 (1:0)

Union - Belgrano 0:3 (0:2)

Atletiko Tukuman - San Lorenco 1:3 (1:2)