©AFP
©AFP

San Lorenco uz gol prednosti putuje na Morumbi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 04.08.23. | 02:01

Sao Paulo pretrpeo minimalni poraz (0:1) u prvoj utakmici osmine finala Kopa Sudamerikane

Kriza Sao Paula nastavljena je večerašnjim porazom u gostima San Lorencu (0:1), međutim jedan gol zaostatka ostavio je realnu šansu brazilskom klubu pred revanš na domaćem stadionu. Gol Adama Bareira iz 51. minuta ispostavio se kao jedini u prvom susretu osmine finala Kopa libertadores, te će argentinski predstavnik na stadion Morumbi za nedelju dana doputovati uz minimalnu prednost.

Gosti, koji su u poslednje tri utakmice na domaćoj scei zabeležili dva poraza i remi, nisu uspeli da zustave Paragvajca, junaka i u prethodnom internacionalnom dvomeču, protiv Kolumbijskog Inependijentea čiju je mrežu tresao tri puta.

Bareiro je gol odluke postigao u 51. minutu, a prethodila mu je vrlo dobra reakcija Maronija koji je glavom sa druge stative odložio dugu loptu upućenu sa desnog krila.

Prošlogodišnji finalista tako se iz Buenos Ajresa vratio uz gol zaostatka, te će pred svojom publikom morati značajno da popravi utisak.

Zanimljivo, minimalnim pobedama domaćina završena su i prethodna dva zvanična susreta ova dva kluba odigrana 2015. godine u okviru istog takmičenja, ali su tada brazilski i argentinski klub bili rivali u grupnoj fazi.

Kasnije noćas snage su odmerili Amerika Mineiro i Bragantino, kao i Njublense i LDU Kito. Brazilski dvoboj završen je bez pobednika (1:1), dok je ekvadorski klub upisao minimalnu pobedu u Čileu.