SENZACIJA NA KAMP NOU: Slavija spartanski do boda, Kolarž apsolutni heroj dana! (VIDEO)
Vreme čitanja: 3min | uto. 05.11.19. | 20:47
Barselona bez rešenja za golmana praškog tima
Mnogi su podigli obrve kad je leta 2018. godine Slavija izdvojila okruglo 1.000.000 evra kako bi dovela Ondržeja Kolarža iz Libereca i učinila ga najskupljim golmanom u istoriji češkog prvenstva. Tamošnji fudbalski fanatici su doduše odavno i shvatili da to nisu bile uzalud bačene pare. Međutim, čini se da je tek večeras i Evropa otvorila oči i shvatila kakav je biser od igrača 25-godišnji golman Slavije. Nekoliko čudesnih odbrana uz spartansku disciplinu tima Jindržiha Trpišovskog zaslužne su za možda i najveće iznenađenje dosadašnjeg toka Lige šampiona. Barselona je na svom Kamp Nou stadionu udarila u češki zid i morala da se u četvrtom kolu takmičenja zadovolji remijem bez golova.
Svaka čast Dinamu na onih 4:0 protiv Atalante, ali ovo što je Slavija večeras uradila Kataloncima ama baš niko nije očekivao. Na stranu sad ne baš impresivne partije izabranika Ernesta Valverdea u prvenstvu Španije, fudbalska planeta je bila ubeđena da će Blaugrana pregaziti Slaviju, posebno nakon kritika posle prve utakmice u Pragu.
Izabrane vesti
Nije večeras bilo do opuštanja, nije bilo do potcenjivanja. Bilo je evidentno da Barsa želi da se opere pred navijačima i Slaviju nauči lekciju zbog “drskosti“ da ih napadne u prvom meču. Ali tvrdoglavi Česi nisu se dali. Niti su odustali od napadačkog opredeljenja Trpišovskog. Niti su se uplašili konstantnih napada domaćeg tima predvođenih raspoloženim Lionelom Mesijem.
Toliko je čuda u karijeri napravio Argentinac da se večeras maltene podrazumevalo da će ostaviti goste bez bilo kakve šanse da se kući vrate makar sa bodom u džepu. Međutim, večeras je za čuda bio zadužen Kolarž.
Već na samom početku nogom je skinuo udarac Nelsona Semeda, potom još dva puta skidao šuteve Lea Mesija, uzdrmao je on i unutrašnji deo stative, pa u jedan na jedan situaciji magnetom privukao i udarac Serđija Roberta sa peterca. Ništa, ali ama baš ništa nije moglo da prođe pored Slavijinog golmana.
Nije naravno samo do njega, fenomenalni su bili i štoper Održej Kudela, pa levi bek Jan Boržil, Piter Olajinka je u prvih 20 minuta pravio dar-mar i na Barsinoj polovini terena, Ibrahim Traore je takođe imao svoje trenutke u ofanzivi, ali ovog puta Slavija nije uspela da napravi zicer za gol, mada joj je jedan opravdano poništen zbog ofsajda.
Jedan je i Barseloni, milimetri su o tome odlučivali, ali od tima koji već deceniju i kusur spada u najuži krug favorita za evropsku titulu očekivalo se mnogo više. To što Luis Suarez nije bio u protokolu ne može da bude opravdanje. Ni to što je Antoan Grizman igrao po krilu što mu nije najjača strana. Valverde je tako odlučio pošto se i Usman Dembele vratio pa je Mesija gurnuo u sam špic, tamo gde ga protivnički defanzivci nikako ne vole.
Avaj, ova Slavija nije zalutala u elitu. Ova Slavija je tim za Ligu šampiona. I da joj je zapala malo lakša grupa od ove sa Barselonom, Interom i Borusijom Dortmund sasvim moguće bi se borila i za drugi krug.
Kapa dole!
LIGA ŠAMPIONA, GRUPNA FAZA - 4. KOLO
GRUPA A
Sreda
21.00: (1,18) PSŽ (7,75) Klub Briž (13,0)
21.00: (1,20) Real Madrid (7,25) Galatasaraj (12,0)
GRUPA B
Sreda
18.55: (1,20) Bajern (7,5) Olimpijakos (12,0)
21.00: (5,10) Crvena zvezda (3,70) Totenhem (1,70)
GRUPA C
Sreda
21.00: (5,70) Atalanta (4,30) Mančester Siti (1,55)
21.00: (2,35) Dinamo Zagreb (3,35) Šahtjor (3,05)
GRUPA D
Sreda
18.55: (5,50) Lokomotiva Moskva (3,80) Juventus (1,65)
21.00: (2,85) Leverkuzen (3,10) Atletiko Madrid (2,60)
GRUPA E
Utorak
21.00: (1,10) Liverpul (11,0) Genk (19,0)
21.00: (1,90) Napoli (3,80) Salcburg (3,80)
GRUPA F
Utorak
Barselona - Slavija 0:0
21.00: (2,20) Dortmund (3,35) Inter (3,35)
GRUPA G
Utorak
Zenit - Lajpcig 0:2 (0:1)
/Deme 45+4, Zabicer 63/
21.00: (2,05) Lion (3,45) Benfika (3,60)
GRUPA H
Utorak
21.00: (1,90) Čelsi (3,60) Ajaks (4,00)
21.00: (1,95) Valensija (3,45) Lil (4,10)
Napomena: Kvote su podložne promenama
Foto: Reuters, Shutterstock
(FOTO: Reuters)