Sevilja trenutno ima samo jedan veliki tim (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.11.21. | 23:08

Ekipa Đulena Lopetegija bez problema izašla na kraj sa Betisom - 2:0

Andaluzija ima samo jedan veliki tim u ovom trenutku, a to je Sevilja. Ekipa Đulena Lopetegija je na dominantan način došla do pete pobede u poslednjih šest Seviljano derbija i nastavila borbu za šampionsku titulu u ovoj sezoni - 2:0 (0:0).

Betis je drugim vezanim porazom u prvenstvu, jasno dobio signal da je borba za Evropu najviši mogući cilj ekipe Manuela Pelegrinija u ovoj sezoni. Domaćin je u dobroj meri sam sebi otežao posao u ovom meču. U finišu prvog poluvremena Gvido Gonzales je dobio drugi žuti karton, dok je u 81. minutu nespretni Ektor Beljerin poslao loptu u sopstvenu mrežu nakon oštrog centaršuta Gonzala Montijela i postavio konačan rezultat utakmice.

Ključ za domaću odbranu, prvi je u 55. minutu pronašao Markos Akunja, koji je snažnom udarcem sa ivice kaznenog prostora "skinuo pauka" u gornjem desnom uglu gola na kojem je stajao nemoćni Klaudio Bravo.

Jedino, pored crvenog kartona, za čim ima da žali Pelegrinijev tim, bila je situacija iz 36. minuta, kada je poništen Belerinov pogodak zbog ofsajda. Posle isključenja Rodrigeza na terenu je postojao samo jedan tim. Sevilja je meč okončala sa 75 odsto loptu u posedu, čime je otklonjena svaka mogućnost domaćina da bilo šta pokuša da učini, kako bi utkamicu učinio zanimljivijom u završnici.

Sevilja se izjednačila sa drugoplasiranim Milanom i ima bod manje i utakmicu manje od vodećeg Sosijedada. U narednom kolu Lopetegijev tim dočekuje Alaves, gde ne bi trebalo da ima većih problema za osvajanje bodova.

Srpski reprezentativci Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj čitav Derbi Seviljano presedeli su na klupi za rezervne igrače.