Sevilja u Ligi šampiona, Milanu idu pare! Mnogi večeras slave pobedu Real Sosijedada

Vreme čitanja: 2min | pon. 13.07.20. | 21:33

Gledaćemo i zanimljivu borbu za Ligu Evrope

Pobedi Real Sosijedada nad Viljarealom su se obradovali i navijači Sevilje. Ali i uprava Milana. Današnjih 2:1 za Sosijedad na Madrigalu znače da je Sevilja dva kola pre kraja i matematički obezbedila plasman u Ligu šampiona jer ima devet bodova više od Viljareala. A Seviljim plasman u Ligu šampiona znači i 24.000.000 evra (uključen bonus od 3.000.000) na računu Milanu koliko će andalužanski klub isplatiti za kupovinu Susa. Prilikom januarske pozajmice Španca iz Milana, ubačena je klauzula da Sevilja mora da ga otkupi po toj ceni ako obezbedi plasman u Ligu šampiona.

Istina, Viljareal je suštinski i pre večerašnjeg meča izgubio šanse za Ligu šampiona jer mu je Sevilja bežala šest bodova i bilo mu je potrebno čudo u poslednja dva kola pa da zahvaljujući boljem međusobnom skoru uđe u Ligu šampiona. Žuta podmornica će morati da se zadovolji Ligom Evrope ako u poslednja dva kola odbrani taj plasman.

A za vratom mu duva upravo večerašnji protivnik Real Sosijedad. Baskijski tim je na Madrigalu slavio zahvaljujući ubitačnim kornerima u drugom poluvremenu. Prvi je izveo Edegard sa leve strane, a egzekutor je bio Vilijan Žoze u 61. minutu. Drugi je izveo Ojarzabal sa suprotne strane u 75. minutu, a strelac je bio Dijego Ljorente. Sve što je domaćin uspeo je bilo da ublaži poraz golom Kazorle u finišu meča.

Real Sosijedad je ovom pobedom prišao Viljarealu na tri boda zaostataka. Baš kao i Hetafe koji je odigrao remi bez golova protiv Alavesa i nastavio seriju slabih rezultata.

Viljareal, Sosijedad i Hetafe ostaju u trci za Ligu Evrope koja će mnogo zavisiti i od finala Kupa kralja u kojem se igra baskijski derbi Real Sosijedad – Atletik Bilbao i njegov pobednik ide direktno u Ligu Evrope.

ŠPANIJA 1 – 36. KOLO

Osasuna - Selta 2:1 (1:1)