Miloš Vlejković (Reuters)

Simbolika broja 29 i Bugara: Kakav momenat za prvenac posle šest godina čekanja! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 19.11.23. | 15:27

Miloš Veljković poveo Orlove ka Nemačkoj

Darku Lazoviću je bilo potrebno 29 utakmica da dođe do prvog gola u dresu sa državnim grbom. Uspeo je to letos na gostovanju Bugarskoj u 96. minutu i spasao Srbiju poraza.

Miloš Veljković je danas zaigrao 29. put u dresu Orlova i baš protiv Bugarske upisao prvenac za Srbiju! Momenat nije mogao da bude lepši…

Posle prave opsade gola Bugarske u Leskovcu, Veljković se nakon kornera u 17. minutu najbolje snašao pred golom Bugara i glavom zakucao loptu u mrežu za vođstvo 1:0. Svi na stadionu su mogli da odahnu, Veljković je poveo Srbiju na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj!

Veljković je zlatno dete srpskog fudbala, jedan od petorice koji je osvojio evropsku i svetsku titulu sa omladincima, deitovao je pre šest godina u reprezentaciji i evo danas dočekao prvenac.