Mustafa Jatabare

Sivas opet trči šampionsku trku, mesari iz Denizlija rešeni u dva minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.06.20. | 21:57

Crveni karton i gol i to je bilo to

Zimska kriza je prošlost za Sivas. Trabzon i Istanbul Bašakšehir istina još daleko, ali barem jesenji prvak Turske može da bašta da će se na tu poziciju vratiti i na kraju sezone. Na kraju 27. kola prvenstva rutinskih 1:0 za Sivaspor protiv uzletelog Denizlija.

Sedam od devet mogućih bodova osvojili su gosti u poslednja tri kola i poleteli u oblake. Surovo im se zato nebo večeras obrušilo na glavu. Sami su provocirali nezgodu.

Držao se dobro Denizli sve do poslednjih trenutaka prvog poluvremena, a onda je sve palo u vodu. Potpuno nerazumljiv potez 28-godišnjeg Zekija Javrua okrenuo je situaciju naopako. Otvorenim đonom je bez bilo kakve potrebe uleteo u Ugura Džiftdžija i stroge, ali pravične sudije opravdano su mu pokazale direktan crveni karton. Nema nikakve dileme kad je start rizičan, a ovaj je mogao da polomi nogu rivalu.

Da tu ne bude kraj pobrinuli su se ostali igrači Sivasa. Šut iz tog slobodnog udarca zakačio je jednog od Denizlijevih igrača i pao pravo na nogu Mustafe Jatabarea kome je preostao samo lakši deo posla. U drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Sivas dolazi do odlučujućeg gola. Prvi Jatabreov posle tačno 99 dana.

Sa igračem više Denizli u nastavku meča nije ni mogao da ugrozi prednost domaćina, pa je Sivas preskočio Galatarasaj na trećem mestu na tabeli. Trabzon i Bašakšehir su ipak na bezbednoj udaljenosti – četiri boda ispred Sivasa.

Pomenućemo još samo da su i Armin Đerlek i Petar Škuletić meč presedeli na Sivasovoj klupi.

TURSKA 1 - 27. KOLO

Fenerbahče – Kajzeri 2:1 (0:0)