Đanluka Skamaka (Foto: Reuters)

Skamakin prvenac najavio ubedljivu pobedu Vest Hema, Fehervar do podviga u Kelnu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 18.08.22. | 22:30

Viking iznenadio FCSB, Leh rutinski protiv Didelanža

Prvi start u dresu Vest Hema i odmah gol za Đanluku Skamaku. Italijanski napadač je u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Viborga postigao prvenac za londonski klub i tako najavio pobedu – 3:1 (1:0).

Skamakin gol bio je ujedno prvi koji su fudbaleri Vest Hema postigli ove sezone. Protiv Mančester Sitija i Notingem Foresta u Premijer ligi nisu uspeli, međutim, Viborg ni protiv izmešanog sastava Dejvida Mojesa nije uspeo da izvuče pozitivan rezultat.

Glavni krivac za to je upravo Skamaka, plaćen nedavno Sasuolu 36.000.000 evra, koji je sredinom prvog poluvremena nadvisio čuvara u petercu i na centaršut Maksvela Kornea, još jednog novajlije, i načeo protivnika. Na isteku sat vremena igre Džerod Boven je duplirao prednost i mada se činilo da će londonski tim rutinski slaviti, Viborg je ekspresno prepolovio zaostatak preko Bondea Jensena. Nadu u potencijalno čudo Dancima je umanjio Majkl Antonio nešto više od desetak minuta pre kraja meča.

Veliki podvig je u Nemačkoj napravio Fehervar. Mađarski tim slavio je posle preokreta protiv Kelna – 2:1 (2:1).

Sve ono najzanimljivije desilo se u prvom poluvremenu. Domaćin je posle četvrt časa igre poveo preko Dica, ali je sredinom poluvremena Čabo kao poslednji igrač nepropisno zaustavio rivala i zaradio crveni karton. Fehervar je brojčanu prednost iskoristio, u potpunosti preuzeo inicijativu i do odlaska na odmor okrenuo rezultat. U drugom delu usledio je ogroman pritisak domaćeg tima, Fehervar jedva da je dolazio do protivničkog šesnaesterca, ali je ipak uspeo u primarnoj nameri – da odbrani svoj gol i kući se vrati sa minimalnom prednošću.

Na identičan način je i Viking slavio protiv FCSB u Bukureštu – 2:1 (2:1). Krenulo je idealno po rumunski tim, domaćin je u 3. minutu poveo, ali je već u 5. gost uzvratio, da bi pola sata kasnije stigao i do prednosti. FCSB je u nastavku dominirao, ali mu to nije donelo željeni rezultat.

Rutinski trijumf upisao je Leh u Poznanju protiv Didelanža (2:0), a senku na slavlje bacio je crveni karton Milića pred sam kraj meča.

LIGA KONFERENCIJE – PLEJ-OF (PRVI MEČEVI)

Jurgorden - APOEL 3:0 (1:0)