Slavija izbacila Lester, Dinamo još jednom oborio Krasnodar

Vreme čitanja: 3min | čet. 25.02.21. | 22:49

Romina rutina protiv Brage

Senzaciju večeri u Ligi Evrope su režirali fudbaleri praške Slavije. Češki šampion je odigrao hrabro i izbacio favorizoivani Lester usred Engleske pobedom od 2:0 pošto je prvi meč na Edenu završen remijem bez golova.

Hrabro su Slavijini igrači odigrali dva meča protiv engleskog premijerligaša i zasluženo su nagrađeni osminom finala. I u prvom meču su bili blizu pobede i nisu klonuli duhom. Najavili su da dolaze u Englesku da pobede, delovali čak i pomalo prepotentno u tim izjavama ali su pokazali da su imali osnovano samopouzdanje.

Od prvog minuta je to bio otvoren meč sa šansama na obe strane. Najbolju u prvom poluvremenu je imao Slavijin napadač Sima pa je remijem bez golova posle 45 minuta mogao da bude zadovoljniji domaći tim.

Zaslužena nagrada za Čehe je stigla na početku drugog dela igre. Vezista Lukaš Provod se sjajno ubacio iz drugog plana na centaršut Stančijua, osatao je sam na petercu i pogodio.

Lesteru su bila potrebna dva gola za prolaz, a Slavija je igrala dobro. Pokušali su domaći visoki presingom ali Slavijina tehnička obučenost je došla do izražaja. Lako su se Česi rešavali pritiska Lisica i iz jedne takve situacije je lopta došla do sjajno napadača Sime na 20 metara od gola Šmajhela. Namestio se i lepo plasirao loptu u ugao za veliko slavlje Slavije.

U osminu finala ide i Dinamo Zagreb koji je opet oborio na pleća Krasnodar. Posle pobede u Rusiji od 3:2, Modri su večeras slavili i 1:0 na Maksimiru golom Mislava Oršića. Hrvatski tim je opet bio bolji i na poluvremenu zasluženo vodio golom Mislava Oršića kojem je ostao lakši deo posla da kruniše akciju Petkovića i Jakića.

Umesto očekivanog juriša Krasnodara u drugom poluvremenu, Dinamo je pokazao veliki kvalitet i iskustvo i rutinski iskontrolisao vođstvo do kraja.

Rutinski je revanš odradila i Roma koja je golovima Džeka, Pereza i Majorala savladala Bragu 3:1 i posle pobede od 2:0 u prvom meču, dominantno zakoračila u osminu finala.