©Starsport

Snežna bajka iz pera Adema Ljajića: Kragujevac video evropski Novi Pazar

Vreme čitanja: 4min | ned. 26.11.23. | 15:01

Gosti po taktovima inspirisanog ofanzivca rutinski stigli do pobede (4:0)

Angažman Adema Ljajića, u periodu kada pik bogate igračke karijere ostaje sve dalje u prošlosti, delovao je letos pre svega kao dobar marketinški potez, međutim doskorašnji reprezentativac je u Kragujevcu još jednom na impresivan način demonstrirao klasu iznad superligaškog nivoa i skicirao ubedljiv trijumf Novog Pazara nad Radničkim (4:0).

Fudbaler bogate karijere koji se nametnuo ove jeseni kao lider aktuelne generacije Novog Pazara fenomenalnim proigravanjima skicirao je najubedljiviji trijumf Pazaraca na stadionu Čika Dača, a odličnu partiju je u završnici utakmice ukrasio i golom za konačni rezultat.

Sa prvim snegom u Kragujevcu ove zime, pao je i prvi šamar. Četa Feđe Duduića koja je od dolaska aktuelnog stratega doživela preobražaj i postala jedan od hitova jeseni, ostala je bez rešenja za raspoložene goste koji su po taktovima najboljeg igrača stigli do četvrte pobede u šest kola i tako preuzeli četvrto mesto potvrdivši ozbiljnost u kandidaturi za evropsku vizu.

Fenomenalna lopta sa levog boka u 14. minutu, pošto je prethodno sudija Lukić odlično osetio momenat i pustio prednost uprkos prekršaju kragujevčana, nagovestila je da je Ljajić raspoložen stigao u Kragujevac, dok je lakši deo posla sa ruba peterca obavio Marko Obradović i načeo mrežu domaćina.

Isti igrač bio je precizan i tri minuta kasnije, ovaj put na asistenciju Nikole Karaklajića sa desnog krila, međutim i ovaj put važnu ulogu imao je Ljajić koji je izvanrednim pasom u prostor pronašao kasnijeg asistenta. Dva gola prednosti uticala su da gosti prepuste glavnu reč Kragujevčanima koji su bezuspešno tražili put do gola Nikole Mirkovića preko Čolovića, Vidosavljevića i Vidakova.

Vrebao je domaćin priliku iz brze tranzicije, a ozbiljnije je pokazao zube u 26. i 41. minutu, međutim prvu pretnju otklonio je Faje, dok je kod druge Pecelj šutirao iz drugog plana u Mirkovića, te je rezultat ostao nepromenjen do drugog poluvremena. Kaznu za nerealizovanu inicijativu rivala Kragujevčanima je mogao da ispostavi Suma u nadoknadi prvog poluvremena, ali je na proigravanje Ljajića, iz najizglednije šanse danas, gađao preko prečke.

Po povratku sa pauze, Ljajić je ponovo preuzeo glavnu reč i asistencijom za Sumu u 61. minutu nastavio da popunjava statističke kolone. Vrlo dobar pas saigrača kapiten Novog Pazara je pretočio u gol prethodno u okretu izbacivši čuvara, dok je samo tri minuta posle trećeg skiciranog gola nekadašnji đak Partizana mogao sjajan dan da ukrasi i pogotkom, međutim preterao je u želji da bude atraktivan te je njegov lob sa levog boka završio preko prečke.

Ono što nije uspeo u 64, Ljajić je učinio 18 minuta kasnije kada je na asistenciju Sisea upotpunio pobedu gostiju i potvrdio da je tim Siniše Dobrašinovića ozbiljan kandidat za evropske karte.

Sedmom pobedom u 15 utakmica Pazarci su stigli do sume od 23 boda i četvtog mesta (šest manje od trećeplasiranog TSC-a), dok je Radnički pretrpeo deveti poraz u istom periodu. Podsetimo, utakmicu je sa stadiona Čika Dača gledao i biznismen Milan Mandarić koji je izrazio interesovanje da investira u Radnički, međutim malo šta je domaćin pokazao pred gostom, a uz izdanje izabranika Duduću će povod za glavobolju biti i povreda kapitena Luke Zorića u 18. minutu.