Spartak ispao zbog golova bivšeg igrača i trenera rođenog u Subotici

Vreme čitanja: 4min | pet. 24.04.26. | 13:10

Pečat na eliminaciju Subotičana iz elitnog ranga stavili nekadašnji fudbaler Plavih golubova, i bivši trener kluba Tomislav Sivić

(Od dopisnika Mozzart Sporta iz Bačke Topole) 

Nakon 17 godina, klub iz Subotice više neće biti član elitnog ranga u srpskom fudbalu. Mnogo je toga prošao Spartak kroz gotovo dve decenije, nizao je dobre, loše, osrednje ili prelazne sezone, ali ovu najtežu nije uspeo da prebrodi. Bilo je nade da se čudom može do opstanka, a sve je palo u vodu posle komšijskog derbija sa TSC-om. Najbližem rivalu je pripala čast da pošalje u niži rang ekipu Plavih golubova, i to sve sa simbolikom. Uz dva pogotka Andreja Todoroskog, nekadašnjeg člana Subotičana, kraj im je odsvirao čovek rođen u najsevernijem gradu Srbije - Tomislav Sivić.

Izabrane vesti

Prošle zime je potencijalni reprezentativac Makedonije, koji još uvek čeka državljanstvo matične zemlje u kojoj je rođen, prešao je u redove Topolčana. I to za ne mali iznos za srpsko tržište, za skoro pola miliona evra (450.000 evropskih novčanica). Upravo je krilni napadač TSC-a blistao u dva meča pod komandom novog trenera, postigavši tri pogotka. Ekipa koje se mučila cele sezone sa realizacijom, počela je da bljuje vatru kao prava aždaja. Osam golova u dva meča, i prvi put dve vezane pobede u sezoni je bilans tima iz Bačke Topole posle uvodne dve utakmice plej-auta.

Videlo se i osetilo zadovoljstvo kod fudbalera Topolčana nakon druge ovosezonske pobede nad Spartakom u Subotici.
„Još jedna dobra utakmica, igrali smo kvalitetno. Nastavili smo niz od pre par dana kada smo savladali Napredak. Moramo da nastavimo u ovom ritmu, da se dobro oporavimo i pripremimo. Imamo Lučane za tri dana i moramo ići na pobedu, nema stajanja“, naveo je u izjavi za Mozzart Sport posle utakmice Andrej Todoroski.

Upitan šta je to Sivić probudio kod fudbalera pa su počeli da postižu golove kao na traci, Todoroski nije umeo precizno da objasni.
„Ne znam šta je tačno bilo pre, mučili smo se. Imali  smo šanse i stvarali ih, ali nismo uspevali da ih pretvaramo u golove. Efikasnost jes sada na dobrom, pa i odličnom nivou  i dajemo golove“.

Kod reakcije nakon prvog pogotka se videlo da je Todoroski odlučio da „ispoštuje“ bivši klub, kada je podigao ruke uvis. Sličnu reakciju je imao i kod pitanja da da komentar na eliminaciju Spartaka iz elite.
„Uvek je ovo posebna utakmica, proveo sam dosta godina tamo u Spartaku, mnogo dobrih i lepih momenata. Iz poštovanja nisam hteo da proslavim prvi gol. Drago mi je što sam ponovo igrao na tom stadionu, sada sam igrač TSC-a i moj fokus je tu“.

U najavi meča je Tomislav Sivić dao komentar o tome šta očekuje u ovoj utakmici, i to je potvrdio i u izjavi posle duela u Subotici.
„Ja sam i obećao, Spartak je dao svojih 120 odsto, mi smo morali 125. Čestitam mojim momcima, odigrali su jako dobro utakmicu. I kod 1:1 smo imali tri ili četiri zicera, nismo dali gol, dobili smo ono čega smo se pribojavali. Insistirao sam na posedu, dobro smo radili te stvari. Ne bih hteo da budem preterano nekorektan, imali smo još četiri ili pet zicera sigurno. To je plod dobre igre, momci su sve ispoštovali“, zadovoljstvo isijava iz Sivića.

Kratak komentar dao je iskusni trener i na eliminaciju iz elitnog ranga nekadašnjeg kluba, u kojem je vreme proveo kao fudbaler i kao šef struke.
„Spartak igra dobar fudbal, ali to rezultati nisu ispratili. Mi smo danas odigrali jako kvalitetno, postigli smo osam golova u poslednje dve utakmice i osvojili maksimalnih šest bodova. Spartaku želim brz povratak u Superligu, jer smatram da tu i pripada. Kolegi Pavićeviću takođe sve najbolje, radi odličan posao, u jako teškom momentu  “.

🎁🎁🎁🎁🎁

Uđi u Mozzart Sport FAN ZONU. Čitaj, igraj, osvajaj!

🎁🎁🎁🎁🎁

Posebno je zanimljiva bila prošla sezona, u kojoj je Sivić uspeo da sačuva Subotičane u eliti, da bi nakon poslednjeg kola i poraza kod kuće od Tekstilca, uz vrlo oštre reči kritikovao pojedince. Nakon toga, usledio je rastanak njega i Spartaka. Kao da je predvideo neke stvari...
„Ova utakmica spada u kategoriju za ozbiljna medicinska ispitivanja, da se naprave neke stručne analize. Tekstilac je za 20 minuta dao tri gola lagano kao na treningu, onda smo počeli da igramo i tek tada sledi drugi deo horor filma. Promašaji na prazan gol sa pola metra, bilo ih je sedam, osam sigurno, nisam to nikad video. Jako sam razočaran, pogođen sam kao čovek. Svi koji su učestvovali u dovođenju ’pojačanja’ što sa pola metra promaše prazan gol nekoliko puta, treba da se zapitaju. A ja pitam: Kome treba ovakav Spartak?! Ovim smo rasterali i ovo malo gledalaca što nam dolaze. Moramo da se pozabavmo kvalitetom, jer to je jako ozbiljna stvar. Nedopustivo je, ovo na prazan gol više puta, to nikad nisam video, a dugo sam u fudbalu. Ostali smo u ligi, čestitam Fudalskom klubu Spartak na tome, ali Tekstilac i Jedinstvo su pokazali da su bolje ekipe od nas. Jako sam razočaran, jako! U narednim danima ćemo sigurno imati ozbiljne razgovore“, rekao je Sivić krajem maja prošle godine.

Njegove reči kao da odzvanjaju ove sezone u Subotici. Spartak ne samo da je promenio nekoliko trenera, nego je očigledno promašio sa dovođenjem pojačanja, i to ga je ove sezone koštalo. Gomila neproverenih stranaca nije dala nikakav doprinos, i Subotičani su posle 17 godina morali da se oproste od Mozzart Bet Superlige. Sa druge strane, Topolčani su trenutno zadovoljni, jer konačno liče na tim koji igra fudbal. Samo to treba da potvrde u preostalih pet mečeva.


tagovi

Spartak SuboticaTomislav SivićTSC Bačka TopolaAndrej Todoroski

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara