Spas u poslednji čas: Sivas u 93. minutu sačuvao bod (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 27.01.20. | 20:06

Rize ispustio pobedu – 1:1

Ljuljao se lider sa ivice ambisa i uspeo je da se spase u poslednjem trenutku! Samo dva minuta delila su Sivas od kraja impresivne serije bez poraza, ali se izvukao – 1:1. Mnogi bi rekli – tako se osvajaju titule.

Vodio je Rize do 93. minuta usred Sivasa, imao na tacni tri boda i senzacionalnu pobedu u rukama, ali uzalud. Najbolji tim dosadašnjeg dela turskog prvenstva pronašao je izlaz kada se činilo da mu spasa nema.

Istina, bio je Sivas daleko bolji rival na terenu. Imao je i veći posed lopte, tri puta više udaraca na gol, ali lopta nije htela u mrežu. S druge strane, Rize je imao i sreće. Udarac Garmaša u 60. minutu je završio u golu i to uz pomoć golmana Samase, koji je nespretno reagovao i pomogao fudbalu da mu ode iza leđa.

I kada se činilo da je Sivasu osvanuo crni ponedeljak – spas u poslednji čas. Gospodin po imenu Jasin Oztekin se našao na pravom mestu u pravo vreme, odbitak je došao na njegovu nogu na petercu, a on takav poklon nije propustio – 1:1.

Od srpskih internacionalaca, Armin Đerlek je presedeo ceo meč na klupi Sivasa, dok Marko Šćepović nije bio ni na klupi Rizea.

Druga utakmica dana između Malatije i Trabzona je odložena zbog zemljotresa koji je izazvao pravu katastrofu u tom delu Turske.

TURSKA 1 – 19. KOLO

Genčlerbirligi - Gacijentep 1:0 (0:0)