Srpski sin Miloš Pantović odigrao utakmicu karijere u Nemačkoj! Velika bruka Leverkuzena (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 27.10.21. | 21:28

Bohum prošao Augzburg posle boljeg izvođenja penala, pre toga blistao nekadašnji mladi reprezentativac Srbije

Čulo se pre nekoliko godina o Milošu Pantoviću, srpskom sinu odraslom u Nemačkoj koji igra za mladi tim Bajerna. Verovali smo i očekivali da će krilni igrač rođen 1996. godine dobiti šansu u prvom timu velikana iz Minhena. Nije prošao u Bavarskoj, ali je nekadašnji mladi reprezentativac Srbije skrenuo pažnju na sebe u redovima Bohuma. Večeras u Kup okršaju protiv Augzburga (2:2) odigrao je meč karijere. Postigao je dva gola, ali je Bohum tek posle boljeg izvođenja penala prošao u narednu rundu masovnijeg takmičenja.

Odlično se snašao Miloš Pantović u 12. minutu i sačekao centaršut Stafilidisa na drugoj stativi. Odlično je Bohum delovao u većem delu meča, što je pokazala kontra sa početka drugog poluvremena koji je realizovao Pantović. Međutim, domaćin se posle toga raspao i za tri minuta primio tri gola. Tek tada je počela rovovska borba koja je odlučena penalima. Strelac u penal seriji bio je i Erhan Mašović.

Gazi Leverkuzen u Ligi Evrope, više nego solidno gura u Bundesligi, ali su se Farmaceuti propisno obrukali u Kupu Nemačke. Drugoligaš Karlsrue šokirao je Baj Arenu, iskoristivši na pravi način brojne rotacije u domaćem timu.

Karlsrue je ovog vikenda doživeo težak poraz u Cvajti protiv Fortune iz Dizeldorfa, ali je ove noći odigrao gotovo savršen meč. Istina, treba reći da je Bajer iz Leverkuzena promašio veliki broj prilika.

Karlsure je ranim golom dobio na samopouzdanju. Igrao se četvrti minut susreta kada je Hradecki odbranio udarac Hofmana, ali je na odbijenu loptu natrčao Kueto i lako pogodio mrežu.

Leverkuzen je počeo da stiska goste, promašivao, ali je stigao do izjednačenja na vreme. Iskoristio je u 54. minutu Frimpong grešku odbrane Karslruea, zatim su u igru ušli Demirbaj i Sinkgraven. Međutim, veliko iznenađenje režirao je Lukaš Hradecki. Iskusni reprezentativac Finske kardinalno je pogrešio u 66. minutu, lošim dodavanjem poklonio je loptu Korejcu Čoiu koji nije pogrešio.