Nikola Stojiljković u dresu Farensea (©Reuters)

Stojiljković udahnuo novi život Farenseu

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.01.21. | 17:59

Portugalski fenjeraš pobedio Žil Visente – 3:1

Živ je Farense! Ponovo ima vazduh u plućima. Za mesec dana upisao je drugu pobedu u prvenstvu i makar na neko vreme je iskočio iznad ambisa.

Junačku pobedu ostvarili su crno-beli. Kod kuće su pobedili Žil Visente, iako su u poslednjih pola sata igrali sa fudbalerom manje. Čak su uspeli da u finišu postignu i treći gol, kojim su osigurali da sva tri boda ostanu u njihovim rukama – 3:1.

A, vrata pobede Farenseu otvorio je Nikola Stojiljković. Nekadašnji napadač Čukaričkog i Crvene zvezde je postigao vodeći gol za domaće u 10. minutu. To je njegov drugi gol za crno-bele u prvenstvu Portugalije, došao je dva meseca nakon prvog.

Gol srpskog napadača raširio je krila Lavovima iz Fara, pa je samo pet minuta kasnije Lika duplirao vođstvo na 2:0.

U dobroj je formi Žil Visente došao na ovaj meč, sa samo jednim porazom u poslednjih pet kola, pa kada je Lorensi u 29. minutu smanjio na 2:1, mirisalo je da će se gosti izvući, da će dodati gas u nastavku i osvojiti makar bod.

Pogotovo je na to slutilo kada je Lika u 63. minutu dobio crveni karton i ostavio Farense da se brani sa čovekom manje. Žestoko je Žil Visente nagazio nakon toga. Golman Defendi je odbranio nekoliko šansi gostima, a promašivali su Rodrigao, Baraje, Gold...

U jeku inicijative Žil Visentea, čiji su igrači iz nemoći postajali sve nervozniji, Farense je došao do trećeg gola. Isidoro je bio egzekutor i tih 3:1 je slomilo goste, koji nisu imali više snage da se bore za makar jedan bod.