Subotičke Golubice na korak od Lige šampiona

Vreme čitanja: 1min | sub. 09.09.23. | 18:03

Spartak slavio u Finskoj – 2:1

Još korak je ostao za fudbalerke Spartaka da se plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona!

Iako je finski KuPS važio za favorita današnjeg finalnog meča kvalifikacionog turnira, fudbalerke Spartaka su priredile iznenađenje i slavile sa 2:1.

Ovom pobedom Golubice su se plasirale u poslednju rundu kvalifikacija, a naknadno će žrebom biti određeno sa kim će se boriti za mesto u grupnoj fazi elitnog kupa.

Odigrao je Spartak sjajnu utakmicu protiv KuPS-a, iako su Finkinje otvorile meč kao u najlepšim snovima, jer su pogotkom Kroger u 3. minutu povele sa 1:0.

Zablistala je posle toga mlada golgeterka subotičkog kluba Doris Boaduva. Najpre je izjednačila u 11. minutu, da bi u 63. donela preokret i pobedu Spartaku. Imala je fudbalerka iz Gane nekoliko prilika da se još koji put upiše u strelce, ali nije bila precizna.

U poslednjih deset minuta Spartak je imao igračicu manje na terenu zbog isključenja Mekenzi En Langdok, ali su Plave golubice izdržale pritisak i ostvarile vrednu pobedu.