Tadić servirao, pa promašio penal, Ajaks otišao na plus pet (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 06.02.22. | 18:45

Šampion Holandije maksimalno iskoristio jučerašnji poraz PSV Ajndhovena i osamostalio se na tabeli

Do sredine decembra tri tima su stajala rame uz rame jedan drugome u trci za titulu, ali se u prethodnih mesec i po dana situacija znatno izmenila. Trenutno Ajaks sam korača ka tronu. Tukao je šampion Holandije Fajenord u 17. rundi, dva kola kasnije i PSV, pa sada ne moraju ni da se osvrću iza sebe. Iskoristila je ekipa Erika ten Haga jučerašnji poraz tima iz Ajndhovena i pobedom nad Heraklesom u Amsterdamu mu odmakla na pet bodova prednosti - 3:0 (1:0).

Sve kao rezultat četiri vezane pobede Ajaksa u prvenstvu, perioda u kojem su padali i PSV i Fajenord. Herakles je u istom periodu vezao četiri utakmice bez poraza, ali ga je u nameri da dodatno pobegne od opasne zone zaustavio Ajaks. Umeo je prethodnih godina da bude kost u grlu amsterdamskom velikanu, zaustavio ga na šest od poslednjih 12 međusobnih duela, međutim, danas nije imao nikakve šanse, o čemu svedoči i podatak da nije uputio nijedan udarac u okvir protivničkog gola.

Ajaks je rutinski upisao pobedu, a kakva bi ona bila da pečat nije ostavio i Dušan Tadić. Srpski reprezentativac upisao je početkom drugog dela 15. asistenciju u prvenstvu (četvrtu na poslednje tri utakmice), oduzeo loptu rivalu kraj korner zastavice i poslužio Sebastijana Alea na petercu za 13. gol fudbalera iz Obale Slonovače u Erediviziji. Prethodno je, sredinom prvog poluvremena, posle njegovog centaršuta iz slobodnog udarca i slabe reakcije odbrane gostiju Dejvi Klasen načeo rivala.

Ipak, senku na još jednu vrlo dobru partiju kapitena Ajaksa bacio je promašen penal dva minuta pre kraja meča. Mogao je Tadić do osmog gola u prvenstvu, nije loše ni šutirao, ali ga je Janis Blasvič pročitao i spustio mu rampu.

Pobede nad Heraklesom posebno će se sećati mladi vezista Ajaksa Kenet Tejlor, ušao je u igru u 63. minutu i za manje od 120 sekundi kasnije postigao svoj prvi gol u Erediviziji posle duplog pasa sa Aleom i prodora po levom boku koji je ukrasio snažnim udarcem po sredini gola.