Montenegro u tamnom dresu (© AFP)

Tako se ide po 31. titulu: Montenegro vlada u Kostariki

Vreme čitanja: 1min | uto. 11.05.21. | 02:46

Lider Alahuelense preokretom do pobede u San Hoseu

Serija kojoj se ne nazire kraj. Sredinom novembra Alahuelense je izgubio na gostovanju San Karlosu. Posle toga niko mu nije uzeo meru, pa ni Sporting u San Hoseu, iako se domaćin nalazi u opasnoj zoni.

U zavrpšnom susretu 23. kola, jedan od tri najbolja tima Kostarike slavio je na gostovanju 2:1 i dodatno zacementirao lidersku poziciju rundi pre kraja osnovnog dela prvenstva.

Doduše, pomučio se, jer je tri boda osigurao preokretom. Sporting je poveo preko Džostina Dalija u 32. minutu, trener Alahuelensea Andres Hose KarevićArgentinac meksičkog porekla – početkom drugog poluvremena poslao na teren Johana Venegesa, drugi strelac Primera divizije izjednačio u prvom minutu nastavka, da bi treću pobedu u sezoni nad Sportingom doneo Hurgens Montenegro sedmim pogotkom u sezoni, u 78. minutu.

Na ovaj način Alahuelense je niz bez poraza u prvenstvu Kostarike produžio na 26 utakmica i nije ni čudo što slovi za prvog favorita za šampionski naslov. Dosad ga je osvajao 30 puta.