©Starsport
©Starsport

Tanko je to, Zmajevi: Voždovac ostao zaglavljen u ivanjičkom blatu

Vreme čitanja: 3min | pon. 27.11.23. | 17:49

Bosić najavio, a fudbaler iz Gane overio ubedljivu pobedu Javora (4:0) u Mozzart Bet Superligi Srbije

Svako ko je danas upisao makar minut na terenu Javora i istovremeno izbegao povredu ili da nekoga povredi, po nepisanoj pravdi i logici trebalo bi da je zaslužio prelaznu ocenu, ipak fudbal ima jasna pravila i u ovom slučaju ne nagrađuje trud u ivanjičkom blatu već učinak, a kada je reč o istom rezultat jasno govori o odnosu snaga. Očigledno bolje adaptirani na uslove, fudbaleri Javora uspeli su dominantno izdanje da pretoče u ubedljivu pobedu golovima Radivoja Bosića i Ibrahima Tanka - 4:0.

Posebno inspirisan bio je napadač iz Gane koji je sa dve asistencije za Bosića skicirao pobedu koju je u završnici utakmice sa dva pogotka učinio najubedljivijom koju su Ivanjičani upisali ove sezone.

Već pogled na teren pre početka utakmice bio je dovoljan da nagovesti rovovsku bitku (u svakom smislu), a kako se borba rasplamsavala uslovi za igru bili su sve teži. Podloga koja je tokom vikenda bila prekrivena snegom, što je bio povod i za odlaganje susreta za danas, uskratila je Zmajeve za priliku da igraju fudbal na koji su navikli, posebno na svom terenu i veštačkoj travi, međutim loš teren ne bi smeo da bude povod da se umanji šesto ovosezonsko slavlje Ivanjičana.

Radivoj Bosić, strelac jedinog gola u prethodna dva susreta ovih rivala, potvrdio je još jednom da mu prijaju susreti sa Zmajevima po koje je bio koban i u aprilu kada je kao jedini strelac potpisao slavlje u Zaplanjskoj (1:0). Krilni napadač mrežu gostiju je načeo u 43. minutu, tek tri minuta posle najozbiljnije pretnje Javora i kornera iz kojeg je domaćin pogodivši prečku nagovestio da će prekid biti dragoceno oružje u pomenutim uslovima.

Novi udarac iz ugla doneo je konfuziju pred Katićevim golom i niz blokiranih udaraca koji je prekinuo pomenuti Bosić koji je iskoristio odloženu loptu Tanka. Bosićev gol u završnici prvog poluvremena, drugi ove sezone posle pogotka protiv Zvezde, rasteretio je Ivanjičane i primorao Zmajeve da u nastavak uđu još ofanzivnije što je ofanzivni tandem Ivanjičana iskoristio već u trećem minutu nastavka. Isti akteri kao kod prvog gola, u identičnim ulogama, kreirali su akciju vrednu novog slavlja - Tanko je poveo kontru po desnoj strani, primetio Bosića na drugom krilu i uposlio saigrača koji je lažnjakom izbacio čuvara, a potom pogodivši bliži ugao udvostručio prednost.

Dve lopte u Katićevoj mreži urušile su koncepciju igre Zmajeva koja je svakako odudarala od one po kojoj su bili prepoznatljivi tokom početka sezone, ali i predstavljale dodatni motiv za domaćina, pa je Ibrahim Tanko fenomenalan dan ukrasio sa još dva gola. Četiri minuta posle gola za 2:0, na proigravanje Gojkovića napadač Javora je stigao do četvrtog ovosezonskog pogotka, dok je tačku na susret stavio u 78. minutu kada je loptu Ilića sa krila glavom poslao iza leđa gostujućeg golmana.

Dok se Javor pobedom vratio na trijumfalni kolosek na domaćem terenu, posle poraza od Napretka (0:2), Voždovac je vezao dva poraza na strani uz gol razliku 0:7, pošto je prilično rutinski poklekao i pred Radničkim iz Kragujevca i tada inspirisanim Milanom Vidakovim.

JAVOR - VOŽDOVAC 4:0 (1:0)