Slavlje igrača Independijentea (©AFP)

Trozubac RPM proburazio Sarmijento: Palasios 2x, Romero 2+1, Menendez 2+2 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 16.03.21. | 03:54

Ekipa Hulija Falsionija postigla šest golova i to pre isteka punog časa igre

Independijente je uhvatio opasan zalet i nema nameru da se zaustavi! Petim trijumfom zaredom u svim takmičenjima uz skor 11:1 tim Hulija Falsionija nastavlja da širi strah, a konačno su popustili ventili pa je bilo i golova.

Posle četiri utakmice gde je samo jednom bilo više od gola, Independijente je u Aljevanedi razmontirao Sarmijento u pobedi rezultatom 6:0 (4:0)! Koliko je Falsionijev tim bio dominantan najbolje govori podatak da je šesti gol na meču pao pre isteka punog časa igre...

Independijenteu je život udahnuo trozubac RPM predvođen Sebastijanom Palasiosom, te Silvijom Romerom i Džonataton Menendezom jer su svi mrežu rivala tresli po dva puta! Večeras se gotovo sve vrtelo oko ovog trilinga jer su jedni drugima nameštali i golove. Da ne beše asistencija Fabrisija Bustosa i Lukasa Romera bilo bi to veče apsolutne dominacije trojice najisturenijih igrača domaćina.

Nedavno promovisani Sarmijento nije izdržao više od deset minuta pre nego što je Independijente pogodio metu. Sve je počelo od Palasiosa koji je lepo prihvatio prvu od dve asistencije Lukasa Romera da bi zatresao malu mrežu i pokrenuo lavinu. Usledila je pauza od preko 25 minuta pre nego što se rezultat na semaforu promenio. Monotoniju je prekinuo Sebastijan Romero na Menendezovu loptu, da bi se onda i sam Menendez upisao u listu strelaca. I to na najlepši način posle udarca sa oko 20 metara. Njegov pogodak bio je jedini van kaznenog prostora.

Menendez je posle Bustosa dobio loptu i od Sebastijana Romera da završi akciju u poslednjim trenucima prvog poluvremena, da bi onda Palasios i Romero u 56. i 58. minutu postavili konačnih 6:0 i potvrdili dominaciju nad rivalom.

Tako se susret završio uz po dva gola Palasiosa, Sebastijana i Menendeza, s tim da su dvojica ofanzivaca iza najisturenijeg Palasiosa imali i po jednu asistenciju. Lukas Romero je dva puta spremio akciju za gol, a Bustos jednom.