""

U Azerbejdžanu ništa novo, Karabag protutnjao prestonicom

Vreme čitanja: 1min | pet. 11.08.17. | 20:59

Šampion rutinski protiv Nefčija

Počela je Premijer liga Azerbejdžana! Nefči iz Bakua je u derbiju prvog kola položio oružje pred aktuelnim šampionom Karabagom koji je i ovoga puta pokazao da uložen novac u sve popularnijem šampionatu igra ozbiljnu ulogu - 3:0.

Sa dva gola u razmaku od 15. do 40. minuta Mahir Madatov je odradio veliki deo posla. Prvo je pogrešio golman i nespretnim istrčavanjem omogućio ofanzivcu da lako zatrese mrežu, da bi u smiraj prvog dela katastrofalna greška na sredini terena otvorila kontru gostima koji su istu pretvorili u dva gola viška.

Pogodak kojim je i definitivno otklonjena sumnja oko pobednika postigao je Dino Ndlovu u 62. minutu, ali to nije bilo sve. Rahid Amirkilijev upisao se u listu strelaca u poslednjim trenucima utakmice, čime je koliko-toliko izbegnuta katastrofa Nefčija na početku prvenstva.