Sadik (©AFP)

Umar Sadik dva puta u četiri minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 20.02.22. | 22:57

Nigerijac doneo pobedu Almeriji – 2:1

Kako se vratio Umar Sadik sa Kupa Afrike, tako se Almerija probudila i počela ponovo da niže pobede. Slučajnost? Teško da je.

Bivši napadač Partizana je briljirao i večeras u duelu sa Mirandesom. Oba gola, vredna tri boda, njegovo su delo – 2:1.

Na poslednje tri utakmice Almerija je ostvarila tri pobede. Umar Sadik je dao ukupno četiri gola, upisao se u strelce na sva tri meča. U klubu mogu da trljaju ruke, jer španski mediji uporno pišu da će Sevilja učiniti sve da na leto kupi hitronogog Nigerijca.

Oba gola večeras bila su pokloni odbrane Mirandesa. Istina, kod prvog su se gosti bunili da je Sadik napravio faul pre nego što je ispalio strelu sa skoro 20 metara. Kod drugog je golman napravio kiks, prodao loptu lošim pasom, a Umarova egzekucija posle toga je bila rutinska, „bocnuo“ je fudbal preko čuvara mređe u gol za 2:1. Za samo četiri minuta... Mirandes je u 100. minutu ublažio poraz.

Četiri ekipe su u četiri boda razmaka, prva dva idu u Primeru, ali daleko je još kraj.