(©Reuters)

VAR, penal i majstorije Dibale! Juve rutinski osvojio Bolonju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.06.20. | 23:40

Šampion prelomio pobedu u prvom poluvremenu

Juventus je jesenas jedva savladao Bolonju na svom terenu, a tim Siniše Mihajlovića je bio ozbiljno oštećen sudijskim odlukama u tom meču. Večeras je Juve mnogo lakše pobedio u Bolonji (2:0), a opet će se pričati o suđenju. Ono što sudije jesenas nisu želele da prelome na stranu Bolonje, večeras jesu na stranu Juventusa.

Mihajlovićeva Bolonja je ozbiljno motivisana dočekala šampiona jer joj je plasman u Evropu i dalje dostižan cilj, a Juve je bio uzdrman slabim mečevima protiv Milana i Napolija u kojima nije postigao gol. Dodatni pritisak na Mauricija Sarija je došao zbog povreda nekolicine igrača na koje nije mogao da računa večeras, a odlučio se da posle izgubljenog finala Kupa Italije iz startne postave sklone Kostu, Matuidija i Danila. Ipak, sa napadačkim trilingom BernardeskiDibalaRonaldo je imao dovoljno kvaliteta i potencijala da napadne u Bolonji. I napao je.

Bernardeski i Ronaldo su zapretili u uvodnim minutima, a Juve je poveo golom iz penala u 23. minutu. Sudija nije video prekršaj posle kornera gostiju, ali je posle njihovih protesta odlučio da konsultuje VAR i procenio je da je kontakt Densvila i De Lihta bio za najstrožu kaznu. Ronaldo je bio neumoljiv sa 11 metara.

A kada Juve povede, onda je potpuno druga utakmica. Bolonjin motiv je splasnuo, Sarijev tim je lakše kontrolisao situaciju na terenu. Juventusova klasa se videla u 36. minutu. Bernardeski je majstorski dodao do Dibale koji je još lepšim udarcem sa 20 metara rešio sve dileme u ovom meču.

Uprkos Mihajlovićevim povicima, njegova ekipa je uradila ono što njen trener najviše mrzi. Predala se. Juve je bio bliži trećem golu nego Bolonja prvom. Bernardeski je pogodio prečku, a Ronaldo propustio odličnu šansu. Na kraju se Danilo ipak poturdio da Sari ne ode iz Bolonje bez glavobolje. Brazilac je zamenio povređenog De Šilja, a onda bespotrebnim faulovima za desetak minuta zaradio dva žuta kartona i suspenziju za sledeće kolo, pa će Juventusov trener imati ozbiljne probleme kako da pokrije bekovske pozicije s obzirom da je povređen i Aleks Sandro. Sreća pa im je rival u sledećem meču slabašni Leće.