Radost Lazara Tufegdžića

VAR remi u Subotici: Diskutovaće se o penalu za Radnički

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.07.21. | 20:56

Na kraju 1:1 uz dve najstrože kazne

Izvrše su brojne promene na listi sudija Superligi, uveden je i VAR, ali deluje da će se i ove sezone u Srbiji pričati o deljenju pravde. Istina, uzorak je mali, ali dešavanja sa meča između Spartaka i niškog Radničkog biće predmet diskusije i ozbiljne analize. Na kraju je viđen remi, uz dva dosuđena penala Nenada Minakovića posle konsultacija sa video terhnologijom i VAR sobom u Staropj Pazovi – 1:1.

Posebno će se u fokusu naći najstroža kazna za Radnički, posle koje je visoki napadač Škrbić doveo goste u vođstvo. Igrao se 57. minut kada je rezervista Golubova Slađan Rakić startovao ispred napadača gostiju Škrbića. Očistio je loptu, ali zbog inercije nije mogao da se zaustavi, pa je posle intervencije nagazio centarfora Radničkog. Dobio je signal Minaković iz VAR sobe, odlučio se da pogleda snimak i na iznenađenje prisutnih pogodio na kreč. Najblaže rečeno doneo je diskutabilnu odluku, a Škrbić je lako pogodio mrežu.

Subotičane nije obeshrabrio primljen pogodak. Nekako su fudbalskije delovali domaćini, imali su više od igre. Radnički je popuštao pod pritiskom prvo mladi Stanković koji je zasluženo dobio crveni karton.

Promašio je Tufegdžić nekoliko prilika, ali nije pogrešio u 81. minutu. Dugo je trajao prekid izazvan činjenicom da je Minaković gledao snimak situacije iz šesnesterca gostiju. Mladi Ilić je povukao Šimuru i skrivao penal... Sačuvao je živce Tufegdžić, sačekao da Kahriman padne i potom lagano šutirao po sredini gola.

Samo minut kasnije Tufegžić je ukrao loptu Vujadinoviću, bio u kolsalnoj prilici, ali je promašio.