©Reuters

Vasko dva puta vodio, ali mu je mreža na kraju bila puna (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 29.11.23. | 04:53

Teška situacija za ekipu Ramona Dijaza posle poraza od Korintijansa – 2:4

Dva kola pre kraja prvenstvene trke u brazilskoj Seriji A, Vasko da Gama se nalazi nadomak opasne zone, a u nju bi definitivno mogla da upadne ukoliko Baija sutra na svom terenu odigra makar nerešeno sa Sao Paulom. Ekipa Ramona Dijaza dodatno je pogoršala svoju situaciju večerašnjim porazom od Korintijansa (2:4) koji je sa druge strane verovatno obezbedio spasonosne bodove.

Domaćinu nije bilo dovoljno ni što je odlično otvorio utakmicu, dolazio dva puta do prednosti u prvom poluvremenu, pošto se u nastavku sve preokrenulo, a ekipa Manoa Menezesa golovima u Gabrijela Moskarda i Đovanea overila tri dragocena boda.

Prvo poluvreme u domaćim redovima obeležio je Hose Luis Rodrigez, poznatiji kao Puma, koji je postigao prvi gol za Vasko i asistirao Pablju Vegetiju u 25. minutu utakmice. Ipak, sa druge strane je bio raspoložen dvostruki strelac Angel Romero, koji je uspevao da anulira prednost domaćina.

Pogodak Moskarda je bio najefektniji detalj utakmice i trenutak koji je promenio tok meča. Mladi vezista je snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora i poslao projektil uz suprotnu stativu. Korintijans je tada prvi put poveo na utakmici, ali je došao do psihološke prednosti i mogućnosti da čeka pravi kontranapad da reši pitanje pobednika. To se i dogodilo u četvrtom minutu nadoknade, kada je Đovane, na asistenciju Mateusa Arauha, krunisao svoje dobro izdanje na večerašnjoj utakmici.

BRAZIL 1 - 36. KOLO

Vasko - Korintijans 2:4 (2:2)