Odbrana Veleza nije izdržala (©AFP)

Velezova agonija i brdo propuštenih šansi, Tukuman u poslednjoj sekundi sve to žestoko kaznio

Vreme čitanja: 2min | uto. 21.02.23. | 03:44

Atletiku slađi bod, gosti imaju zbog čega da žale

Šta god da se dogodi, kakvu god utakmicu da odigra, Velez jednostavno ne zna kako da pobedi nekoga van stadiona Žoze Amalfitani! Neverovatno, ali istinito, fudbaleri Veleza su bukvalno zaboravili kada su uzeli poslednji trijumf na ligaškom gostovanju, a u noći između ponedeljka i utorka propustili su mogućnost da konačno stanu na put lošoj tradiciji.

Velez je napadao, opsedao i pucao, stvorio brdo šansi, ali su fudbaleri Aleksa Medine izgleda na susret sa Atletiko Tukumanom poneli samo ćorke. Kako to obično bude, posle silnih neiskorišćenih šansi, sledi brutalna kazna. Baš to se dogodilo Velezu protiv Tukumana koji je zahvaljujući Marselu Gonzalesu bio brži od sudijske pištaljke za izjednačenje u četvrtom minutu nadoknade i konačnih 1:1 (0:0).

Pored Gonzalesa, utakmicu je obeležio još jedan Paragvajac - Hoze Florentin Bobadilja. Vezista Veleza doneo je prednost pet minuta po startu drugog dela utakmice posle školske akcije iz prekida, ali to je bila jedina situacija koju je Velez iskoristio i ostatak utakmice bio je prava agonija.

Uzbuđenja nije manjkalo, a fudbaleri Veleza apsolutno imaju za čim da žale i budu potpuno razočarani jer su imali mnogo prilika da zatvore utakmicu sa još jednim pogotkom, no golman Tukumana Tomas Marčiori je činio čuda na gol liniji.

Velike zasluge za konačni ishod idu i na račun Velezove odbrane koja i na početku ove sezone ima brojne rupe kroz koje rivali prolaze i koriste svoje šanse. Činjenica da je Dijego Godin prvi čovek odbrane nije iznenađenje, ali jeste to što on sa svojih 38 godina trči najviše i zalaže se najviše na terenu... I to mnogo govori o situaciji u poslednjoj liniji.

Tukuman još ne zna za pobedu, mada je vezao drugi remi, dok je Velez posle trijumfa na otvaranju sezone stigao do svog petog boda.

ARGENTINA 1 – 4. KOLO

Himnasija La Plata – Instituto 2:0 (1:0)