Velika kriza Grafičara: Smederevo nastavilo da prati OFK Beograd

Vreme čitanja: 2min | pon. 09.10.23. | 17:44

Oklopnici do pobede na jugu Marakane u poslednjem minutu - 2:1

Velika kriza drma Grafičara ove jeseni. Zvezdina filijala je bila hit na početku prvenstva Prve Mozzart Bet Lige Srbije, znala da spakuje i tri komada Metalcu u Gornjem Milanovcu, ali... Nešto kao da je krenulo po zlu za Ljubičaste. Danas protiv Smedereva Grafičar je imao vođstvo u režiji Andrije Maksimovića, čak i dominaciju...

Međutim, iskusnija ekipa Smedereva znala je da odgovori i na kraju golom u 91. minutu dođe do preokreta i još jednwe pobede u sezoni - 2:1. Ekipa bivšeg štopera Partizana Bojana Ostojića nastavila je da prati OFK Beograd, pokazavši spremnost da se umeša u borbu za vrh i povratak u elitu.

Ponovo je Marko Neđić izveo na teren mladu postavu, sa nekim odlikašima Zvezdine omladinske škole. Meč protiv Smedereva počeli su Kosta Nedeljković, Aleksej Vukićević, Jovan Šljivić, Andrija Maksimović... Upravo je Zvezdin Mesi stigao do petog gola u sezoni, u danu kada su nemački mediji brujali o velikom interesovanju Borusije iz Dortmunda za njegove usluge.

Međutim, bilo je to sve od Grafičara. Uspeli su Smederevci do kraja poluvremena da izjednače rezultat, da bi do tri boda stigli na najslađi način, pogotkom u sudijskoj nadoknadi Nikole Jovanović.