©Reuters
©Reuters

Veliki korak za Mali: Promašen penal, pa potop Južne Afrike

Vreme čitanja: 1min | uto. 16.01.24. | 23:11

Persi Tau promašio jedanaesterac u 19. minutu, što je kasnije skupo koštalo njegovu selekciju - 0:2

Selekcija Malija je napravila veliki korak ka nokaut fazi Kupa afričkih nacija, a ogromnu pomoć u tome dobila je i od Južne Afrike, koja je prokockala najbolju priliku da dođe do prenosti na otvaranju utakmice, pa se je kasnije doživela pravi brodolom - 2:0 (0:0).

Selekcija Huga Brosa je imala priliku da dođe do vođstva iz jedanaesterca u 19. minutu, ali je Persi Tau katastrofalno izveo udarac sa bele tačke. Gađao je gornji desni ugao, ali je lopta otišla daleko preko prečke.

Mali je mogao do prednosti u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Lasin Sinajoko bio u odličnoj šansi, ali je Ronven Vilijamson uspeo da sačuva svoju mrežu.

Međutim, Mali je sve rešio u rasponu od šest minuta, kada su mrežu Južne Afrike pogađali Hamari Traore i Lasin Sinajoko, nakon čega više nije bilo nade za Brosov sastav.

Selekcija Erika Šelea je širom otvorila vrata nokaut faze, pa potpuno rasterećena dočekuje okršaj sa Tunisom, koji će imati ogroman imperativ pobede.