(© Reuters)

Veliki preokret velikog kluba: Sjajne izmene lansirale HSV, Šalkeov očaj se nastavlja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 23.07.21. | 22:51

Na Feltins areni iz keca u dvojku

Jedni na dnu rudarskog okna, drugi na sedmom nebu. Šalkeovi navijači očajni, Hamburgerovi egzaltirani. U prvom derbiju Druge lige Nemačke (domaćin osvojio sedam, gost šest titula) klub iz najveće tamošnje luke pokorio je Gelzenkirhen velikim preokretom u drugom poluvremenu, nagovestivši spremnost da uradi ono što nije prethodne dve sezone. Da se vrati u Bundesligi.

Sastav novog trenera Tima Voltera bio je bolji sve vreme – o tome svedoči procenat poseda lopte 72:28 – ali je morao da čeka sve do finiša kako bi naplatio kvalitetnije izdanje. I to zahvaljujući izmenama bivšeg stratega Kila i Štutgarta, pošto su njegovi potezi usmerili ekipu sa severa ka dva kasna gola vredna konačnog slavlja – 3:1.

Sredinom drugog dela igre, Volter je na teren Feltins arene poslao Morica Hejera i Maksimilijana Rora, kasnije uveo Sonija Kitela, baš njih trojica su golovima i asistencijama u finišu slomila otpor domaćina. Četiri minuta pre kraja Ror je namestio pogodak Hejeru, da bi u završnom Gambijac Bakeri Džata iskoristio ubačaj Kitela za prvu pobedu Hamburga u Gelzenkirhenu posle deset godina.

Umeli su HSV-ovi fudbaleri da je proslave, jer im je Šalke veliki rival iz vremena ne tako davnog zajedničkog boravka na elitnoj sceni. Sad dele istu muku, s tim što je domaćinova veća. Bar u ovom trentku. Došlo je oko 20.000 navijača da ga pozdravi uprkos ispadanju u Cvajtu, čuli su se samo glasovi podrške, čak je počelo idealno golom Simona Tereodea u ranoj fazi meča, ali nešto u ovom klubu odavno ne funkcioniše.

Gubitnički mentalitet, možda. Ni prednost od 1:0, ni domaći teren nisu mu bili dovoljni da savlada HSV. Čak ni kad je Robert Glacel loše izveo kazneni udarac u 28. minutu omogućivši Mihaelu Langeru da se istakne. Langer je bio sjajan – iako ga je upravo Glacel matirao iz gužve početkom drugog poluvremena – dok je njegov kolega sa suprotne strane Danijel Fernandez jedan od junaka velikog trijumfa, pošto je naročito u finišu skinuo Šalkeovim fudbalerima nekoliko zicera.